2024 Eurovision: Büyük finalin kısaltılması gündemde

0

İsveç devlet kanalı SVT, bugün Christer Bjorkman ve ‘American İdol’ yarışmasının yapımcısı olan Per Blankens’i 2024 Eurovision’un yapımcısı olarak ekibe dahil etti. Christer Bjorkman gelen teklifi şöyle değerlendi. “Eurovision ana gemidir, buna hayır diyemezsiniz.”

Haziran ayında SVT’nin Eurovision belgesinde, 2024 yarışmasında büyük finalin yayın saatinin bir saat kısaltmak istendiği ortaya çıkmıştı. Bjorkman ve Blankens bu konunun gündemde olduğunu açıkladı.

“Tüm halk oylarını toplayıp derlemek için zamanınızın olması gerekir. Ancak doğuda yaşayanlar için ve aynı zamanda Orta Avrupa’da yaşayanlar için geç olacak, bu nedenle programın parçalanmadan kısaltılması ile kazanılacak çok şey var.”

Eurovision hayranları arasında dolaşan bir başka söylenti de SVT’nin Melodifestivalen tarzındaki “İkinci Şans” turu getirmeyi düşündüğü yönündeydi. Christer Bjorkman söylentiyi yalanladı.

“Hayır, gerçekten hedeflediğimiz şeyin bu olduğunu düşünmüyorum. Çok iyi ve canlı bir formata sahibiz 2013 ve 2016’da büyük değişikliklerin çoğu gerçekleşti. Şu anda çok fazla düzenlemeye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.”

Yarın iki yapımcı Berlin’de Avrupa Yayın Birliği tarafından düzenlenecek olan birr görüşmeye katılacak.

Kaynak: Aftonbladet

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir