Yeni Zelanda AB Büyükelçisi yarışma ile ilgili konuştu

0

AB’nin Yeni Zelanda Büyükelçisi Nina Obermaier, katıldığı bir radyo programında Yeni Zelanda’nın Eurovision’da oldukça iyi görüneceğini düşündüğünü ve katılımın nasıl gerçekleşeceği konusunda bazı fikirler paylaştı.

Nina Obermaier, sunucunun, ‘Eurovision Avrupa’da düzenlenmeye başladı ama şu an Ortadoğu ve Avustralya da var, peki ya Yeni Zelanda? sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Evet mümkün. Yeni Zelanda’nın Eurovision’a katılmaması için hiçbir neden göremiyorum. Çünkü Eurovision Avrupa’da çok güçlü. Her yerde partiler oluyor Avrupa’da ve Avustralyalılar da buna katılıyor. Hatta Kanada da bu sene katılım için çalışmalara başladı. Burada var olmak önemli, tabi katılım sağlayacak ülkenin öncelikle EBU üyesi olması gerekiyor. Bu nedenle en kısa sürede bunu ilgili yerlere soracağız.”

Eurovision’da Yeni Zelanda’yı kim temsil etmeli sorusuna şu cevabı verdi:

“Bunun için elbette yapılacak bir ulusal yarışmanın sonucunu görmemiz gerekecek, öncelikle ulusal yarışma ile Eurovision’da Yeni Zelanda’yı temsil edecek kişiyi öğrenebiliriz.

2021 yılında EBU, Yeni Zelanda’yı Eurovision’a davet etme gibi bir planın olmadığını açıklamıştı. Diğer yandan Yeni Zelanda 30 yıldan fazla süredir Eurovision’u yayınlamaya devam ediyor.

Kaynak: rnz.co.nz

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir