Suspilne ve BBC işbirliği anlaşması imzaladı

0

Bugün, Suspilne Ukrayna Yönetim Kurulu Başkanı Mykola Chernotytskyi ve BBC Genel Müdürü Tim Davie 2023 Eurovision için bir işbirliği anlaşması imzaladılar.

BBC ve Suspilne, İngiltere’de yapılacak yarışma sırasında Ukrayna’nın yarışmaya nasıl dahil olacağı konusunda anlaştılar. Anlaşmadan bazı kısımlar paylaşıldı.

Suspilne’dan bir temsilci, Eurovision 2023 için kapsamlı BBC Denetleme Komitesi’nin bir parçası olacak. Ayrıca, Suspilne uzmanları, yarışmanın hazırlanması ve sunumu sırasında Ukrayna unsurlarının entegrasyonuna dahil olacak.

Eurovision 2023’un tasarımı, sanat eseri ve müzik teması, programlamada Ukraynalı kültürel unsurların kullanımı, Ukrayna’nın Eurovision’u kazanan ülke olarak gösterilmesi ve sunucuların seçimi dahil olmak üzere başka anlaşmalar yapıldı.

 Mykola Chernotytskyi konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

“BBC’deki ortaklarımıza üretken işbirliği için minnettarım. Eşsiz bir Eurovision’u ortaklaşa sağlamak için temel ilkeler ve çalışma alanları üzerinde zaten anlaştık. Bu müzik festivali, modern Ukrayna kültürünü ve İngiliz müziğinin ve yaratıcılığının tüm çeşitliliğini birleştirecek”

Kaynak: Suspilne

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir