İsveç’i Loreen temsil edecek

0

Bu akşam 12 adayın yer aldığı Melodifestivalen’in büyük finali gerçekleşti. “Tatto” adlı şarkısıyla Loreen halk ve jüri oylamasında toplam 177 puan toplayarak ülkesini Eurovision’da temsil etme hakkı kazandı.

Loreen Melodifestivalen’i kazandıktan sonra “İsveç halkına çok minnettarım, söz veriyorum elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

Melodifestivalen’in finalinde 936 bin kişi oy kullandı.

Loreen kimdir?

Lorine Zineb Nora Talhaoui, İsveçli şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör. İsveç’in başkenti Stockholm’de doğdu, Västerås kentinde ilköğrenimini tamamladı. Bir müzisyen olmak için çabaladığı sıralarda Idol 2004 yarışmasına katıldı ve dördüncü oldu.

2005’te Rob’n’Raz ile birlikte “The Snake” adındaki single’ı yayımladıktan sonra, çeşitli televizyonlarda sunuculuk yaptı. 2011’de Melodifestivalen’e, “My Heart Is Refusing Me” şarkısıyla katıldı ancak birinci olamadı ve yarışmaya katılmaya hak kazanamadı. Bir sonraki yıl tekrar Melodifestivalen’e katıldı ve birinci olarak 2012 Eurovision’da İsveç’i temsil etme hakkı kazandı. Bakü’de düzenlenen yarışmada, “Euphoria” şarkısıyla 372 puan toplayarak birinci oldu.

Loreen, ilk stüdyo albümü Heal’i Ekim 2012’de satışa sundu, İsveç ve Norveç’te platin sertifika aldı. Loreen 2017 yılında ‘Statements’ adlı şarkısıyla Melodifestivalen’e katıldı ancak istediği başarıyı elde edemedi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir