July 20, 2024
Eurovision 2023

Finalist anonslarında değişikliğe mi gidiliyor?

Finalist anonslarında değişikliğe mi gidiliyor?

Bir süredir beklenen Eurovision 2023 ile ilgili büyük değişiklikle birlikte Hollandalı Eurovision podcast’inin sunucusu GJ Kooijman, Twitter hesabından organizatörlerin yarı finallerin finalist açıklanmasına ilişkin planlarını gösteren bir taslak yayınladı.

İddiaya göre finalistlerin duyurulma yöntemi, yarışmayı daha gergin hale getirmek ve seyircinin ilgisini yüksek tutmak için değişecek.

Gördüğümüz kadarıyla tüm yarışmacılar sahnede sıralanacak ve sunucular yani Hannah ve Julia ilk 5 finalisti açıklayacak. Ardından Alesha Dixon küçük sahnede onlarla sohbet edecek. Açıklanacak olan diğer 5 finalist için aynı prosedür tekrarlanacaktır.

10 finalistin tamamı açıklandıktan sonra Büyük Final’e katılmaya hak kazanamayan yarışmacılar sahneyi terk edecek ve gösteri, 10 finalistin sahnede olması ve performanslarının özeti ile sona erecek.

Ev sahibi BBC, yıllardır elemelerin açıklanmasının çok hızlı yapılmasından dolayı gerilimi yitirmekle suçlandıktan sonra, bu değişiklik ile heyecanı korumak istiyorlar.

Yukarıda belirtilen bilgiler henüz EBU tarafından onaylanmadı ancak Polonya delegasyonu bu değişikliği doğruladı.

Kaynak: Eurovisionfun, dziennik-eurowizyjny.pl