Eurovision Asia düzenlenecek mi?

Eurovision Asia düzenlenecek mi?

Blink TV’nin Müdürü Paul Clarke dün gerçekleşen bir ödül töreninde konuşma sırasında Eurovision ile ilgili yaptığı açıklama dikkat çekti.

“Şirket olarak ana hedefimiz Eurovision’u Asya’ya getirmek, bu yüzden lütfen buna dikkat edin! Eurovision geliyor millet!”

SBS ve Blink TV Eurovision Asia’nın ilk olarak 2016 yılında Avrupa Yayın Birliği tarafından 2017 yılında 20 ülkenin katılımıyla Avustralya’da düzenleneceğini duyurmuştu.

2019 yılında Eurovision Asia askıya alınmıştı. 2021 yılında ise yapımcılar 5 yıllık geliştirme sürecinin ardından Eurovision Asia için planlarını iptal etmişti. 4 Ağustos 2022 tarihinde Eurovision’un resmi sitesinde Eurovision Asia’nın yürürlükte olduğu bilgisi yer almıştı.

Amerikan Şarkı Yarışması bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde yapıldı. Eurovision Kanada ve Eurovision Latin Amerika’nın düzenleneceği duyuruldu. Eurovision büyümeye devam ediyor. Eurovision Asia da neden bunlardan biri olmasın ki.

Eurovision Asia düzenlenirse Türkiye katılacak mı?

2018 yılında Avrupa Yayın Birliği’den bir yetkili sayfamıza TRT’nin yarışmaya katılacağını açıklamıştı. Fakat 2021 yılında TRT Genel Müdürü değiştiği için Türkiye’nin katılımı bilinmiyor.

Kaynak: Aussievision.net

About The Author

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *