July 20, 2024
Eurovision 2023

BBC 2023 Eurovision prodüksiyon ekibini tanıttı

BBC 2023 Eurovision prodüksiyon ekibini tanıttı

İngiltere devlet kanalı BBC, bugün 2023 Eurovision’da yer alacak prodüksiyon ekibini tanıttı.

Prodüksiyon ekibinin genel müdürü Martin Green olacak. Kendisi Londra 2012 Olimpiyatları’nın açılış töreni gibi uluslararası etkinliklerde yirmi yıldan fazla deneyime sahiptir.

Eurovision 2023’un baş temsilcisi ise Rachel Ashdown olacak. Üç şovun (Yarı Finaller ve Büyük Final) yapımcılığını yapacak olan BBC Studyoları ile çalışacak. Kura çekimi ve diğer Eurovision etkinlikleri buna dahildir. Andrew Cartmell 2023 Eurovision’un baş yapımcısı olarak atandı ve Yarı Finaller ile Büyük Final’ın genel sorumluluğunu üstlenecek.

Lee Smithurst 2023 Eurovision’un şov başkanı olacak. Editoryal içerikten sorumlu olacak ve üç canlı şovun yaratıcı liderliğini üstlenecek. Lee, Torino’da Birleşik Krallık delegasyonunda başkan yardımcısı görevindeydi. Daha önce 2021 ve 2022 Eurovision’un prodüksiyon ekibinde yer alan Twan van de Nieuwenhuijzen üçüncü kez yarışma başkanı olacak. Twan, ülke delegasyonlarıyla birlikte çalışacak.

Son olarak James O’ Brien prodüksiyondan sorumlu yönetici olarak atandı. MTV Avrupa Müzik Ödülleri, Londra 2012 Olimpiyatları gibi büyük deneyimlere sahiptir.

Kaynak: BBC

Photo by: EBU