2023 Eurovision sunucuları açıklandı

0

2023 Eurovision’a ev sahipliği yapacak olan BBC, Mayıs ayında gerçekleşecek olan Eurovision sunucularını açıkladı.

2023 Eurovision’u Graham Norton, Hannah Waddingham, Julia Sanina ve Alesha Dixon’un sunacağı açıklandı.

Hannah Waddingham

Eurovision reveals hosts Graham Norton, Alesha Dixon, Hannah Waddingham and  Julia Sanina for this year's contest in Liverpool | Ents & Arts News | Sky  News
Photo by: Jae C Hong

Hannah Waddingham, Emmy ödüllü oyuncu ve şarkıcıdır. Üç defa Olivier ödüllerine aday gösterildi. Birçok müzikalde yer alan Waddingham, Hocus Pocus 2, Game of Thrones, Sex Education gibi dizilerde yer aldı.

Julia Sanina

Julia Sanina on Spotify
Photo by: Spotify

The HARDKISS grubunun üyelerinden olan Julia Sanina, Starlarla dans et ve X Factor Ukrayna’da jüri üyesi oldu. The HARDKISS 2016 yılında Vidbir’e katıldı ve ikinci oldu. Bu yıl ise Vidbir’de jüri üyelerinden biri olmuştu.

Alesha Dixon

Eurovision Song Contest hosts named as Alesha Dixon, Hannah Waddingham and  Ukrainian singer Julia Sanina - Daily Record
Photo by: Getty Images

Alesha Dixon şarkıcı ve sunucudur. Mis-Teeq grubunun eski üyelerinden biridir ve grup olarak birçok başarılara imza atmıştır. Kariyerine solo olarak devam etse de BBC’de ‘Got Talent’ gibi birçok yarışma programı sundu.

Graham Norton

BBC Radio 2 - Graham Norton
Photo by: BBC

Graham Norton 2009 yılından beri BBC’nin Eurovision yorumculuğunu üstleniyor. BBC’de kendi programı olan The Graham Norton Show’da birçok yıldız ağırlamıştır.

Ve diğer isimler.

Ukraynalı sunucu Timur Miroshnychenko, Liverpool’da Eurovision muhabiri olacak ve Ukrayna kanalı için Eurovision’u yorumlayacak. Sam Quek ise Eurovision’un resmi açılış töreni nin sunucularından biri olacak. Mel Giedroyc, Rylan ve Scott Mills BBC için Eurovision’u yorumlayacak.

Kaynak: BBC

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir