2023 Eurovision sahne tasarımı yayınlandı

0

BBC, 2023 Eurovision sahne tasarımını yayınladı. Sahne MTV EMA ve Grammy gibi etkinliklerde deneyimi olan Julio Himede tarafından tasarlandı.

Sahne’nin temeli “birliktelik, kutlama ve topluluk” ilkelerine dayandırıldı. Tasarımcı konu ile ilgili açıklamalar yaptı.

“Mimari, geniş bir kucaklamadan ilham alıyor, kollarını Ukrayna’ya, şarkıcılara ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarına açıyor. Ukrayna, Birleşik Krallık ve özellikle Liverpool arasındaki kültürel yönlere ve benzerliklere odaklandım.’

Eurovision kalbini ve ruhunu yakalarken, ikna edici bir görsel manzara aracılığıyla performansları geliştirmek tasarımcılar olarak bizim görevimizdir.”

450 metrekareden fazla sahnelemede, bu çarpıcı set, 220 metrekarelik bağımsız hareket eden ve dönen video ekranlarının yanı sıra zemine entegre edilmiş 700’den fazla video döşemesini ve 1500 metreden fazla LED ışığı bir araya getiriyor.

Yarışmanın Sorumlu yapımcısı Andrew Cartmell, “İnsanların yıllarca hatırlayacağı bir tasarim” dedi.

“Delegasyonların çalışmak için mümkün olan en geniş alana sahip olması bizim için çok önemli. Onlara birçok sahneleme seçeneği olan bir tasarım vermek istedik.”

“Eurovision kalbini ve ruhunu yakalarken, ikna edici bir görsel manzara aracılığıyla performansları geliştirmek tasarımcılar olarak bizim görevimizdir. Julio ile çalışmak bir zevk; yenilikçi tasarımlarla yaratıcıdır. Olağanüstü kimlik bilgilerine sahip olduğu için ona ulaştık, böylece hepimiz bunu Liverpool 2023 için harika bir sahne tasarımı yapabiliriz.”

Photo by: BBC

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir