Mika Eurovision’a dair açıklamalar yaptı

0

2022 Eurovision sunucularından Mika, La Repubblica gazetesi ile bir röportaj gerçekleşti ve Eurovision’a dair açıklamalar yaptı.

Mika ilk olarak Eurovision’da sahne alacağını açıkladı.

“Ben de sahne alacağım ve kışkırtıcı bir performans düşünüyorum. Bu bir sürpriz olacak. Eurovision sadece bir gösteri değil, bir Expo gibi ama birkaç gün içinde yoğunlaşıyor.”

Eurovision’a yarışmacı olarak katılır mısın sorusuna cevap verdi.

“Bilmiyorum, hiç aklıma gelmedi. Ama Eurovision hakkında gerçekten sevdiğim bazı şeyler var. İngiltere’de her zaman kutsal bir akşam olmuştur.”

Eurovision sahne tasarımını beğendiğini söyleyen Mika, diğer sunucular ile çok iyi anlaştığını söyledi.

“Alessandro ile çok gülüyorum. Laura çok çalışkan biridir. Bu üçlünün bir parçası olmaktan onur duyuyorum çünkü İtalyan değilim ama İtalya ve onun müzik ve televizyon kültürü kalbime girdi.”

Bu yıl ki favori ülkelerini açıkladı.

“Kurtlar ve müzlarla ilgili bu Norveççe şarkıya bir düşkünlüğüm var, çok komik. Ama ben tarafsızım, tercihlerimi ifade edemiyorum. Şarkılarda birçok oryantal ses var. Ukrayna’nın şarkısı, bir tür Bizans rapi gibi.”

Son olarak Rusya’nın diskalifiye edilmesi ile ilgili konuştu.

“Olan biteni göz önünde bulundurarak başka seçenekleri yoktu. Aşırı bir durumda bir karar verilmesi gerekiyordu. Bütün Avrupa, bütün ülkelerden delegasyonlar olacak, bu kadar şiddet varken nasıl görmezden gelirsiniz?”

Kaynak: repubblica.it

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir