July 20, 2024
Eurovision 2022 Makedonya Temsilci 2022

Kuzey Makedonya’yı Andrea temsil edecek

Kuzey Makedonya’yı Andrea temsil edecek

Kuzey Makedonya’yı Mayıs ayında Torino’da “Circles” adlı şarkısıyla Andrea temsil edecek.

Devlet kanalı TRM, bu yıl temsilcisini ve şarkısını ulusal final ile seçmeye karar verdi. Oylama %50 halk ve %50 jüri oylaması ile gerçekleşti.

Andrea Koevska kimdir?

14 Şubat 2000’de doğdu, müziğe olan aşkı 5 yaşında, ailesi bir yıllık bir program için Harlem’e taşındığında başladı. En eski hatıraları, onu hayat boyu bir müzik aşığı haline getiren sevindirici haber, ruh ve R&B’dir. Hukuk profesörü bir babanın ve hekim bir annenin kızı olan ailesi, ondan “saygın” bir kariyer izlemesini bekliyordu. Tutkusu için birincil destek, Andrea 9 yaşındayken beklenmedik bir şekilde vefat eden büyükbabasından geldi.

Andrea rehberi, akıl hocası ve arkadaşı olmadan kayboldu. Kimlik sorunları ve depresyonla baş ederek gençlik yıllarına girerken hayattaki yerini bulmak için mücadele etti. Tek teselli kaynağı müzikti. Doğuştan gelen yeteneğini fark eden ünlü yapımcı/besteci Aleskandar Masevski’den bir müzik akıl hocası aradı. Masevski’nin vesayeti altında Andrea, şarkı yazarlığı sesini bularak doğal vokal yeteneğini geliştirmeye başladı. Masevski, onu ülkenin önde gelen müzik okulu olan Üsküp Müzik Sanatları Fakültesi’ne kaydolması için teşvik etti ve burada gitar ve piyano ile becerilerini derinleştirdi. Son iki buçuk yıldır Andrea, kalbinden gelen şarkı sözleri ve şarkılar üzerinde çalışarak stüdyonun derinliklerine indi.

İlk albümü “I Know”, İngiltere’deki prestijli bir müzik blogu olan Blackplastic’te bir prömiyerin özelliğiydi. Andrea, ABD’deki diğer müzik bloglarında yer aldı.

Polonya ve Rusya. Hollanda ve Meksika’da Radyo ve Podcast’ler için röportaj yaptı. “Biliyorum”, ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, İtalya, İsviçre, Norveç, Fransa, Meksika, Kanada, Singapur, Güney Afrika, Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan ve dahil olmak üzere dünya çapında 100’den fazla radyo istasyonunda çalındı. diğerleri. YouTube’da 250 bin izlenmeye ek olarak, müziği TikTok’ta yaklaşık dört milyon kez dinlendi. İlk çıkışından bu yana sadece birkaç hafta içinde, Andrea şimdiden Makedonya’nın en uluslararası müzik yıldızları haline geldi.

Photo by: ANDREA