İlk bilgiler: Eurovision sahnesi nasıl olacak?

BENZER HABERLER

2022 Eurovision için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Eurovision sahnesinin hazırlıkları ile ilgili ilk bilgiler İtalya devlet kanalı RAI’nin yakın kaynaklarından sızdırıldı.

Pala Alpitour’da sahne inşaatı 21 Mart’ta başlayacak ve 11 Nisan’da sona erecek.

Eurovision sahnesi nasıl olacak?

Sahne özellikleri sonucu oluşan duruma göre, sahne 7 eş merkezli platform, merkezi taşıyacak olan çift taraflı 180 derece doğrusal hareket edebilen duvar ve 6 eş merkezli 19 metre çap ve 9 metre yükseklikte kemerden oluşacak.

Sahnenin yapısı ve motor hareketleri, kapak ışıkları ile birlikte, asma köprüler ve LED duvar için metal yapım 630 metre kare alan ve 2 metre yükseklikte olarak inşa edilecek.

Sahne, son oluşan duruma göre, senografik faktörlerin kullanımını kolaylaştırmak için hareket eden 180×60’lık dört parçalık alandan oluşacak.

Eurovision sahnesi, iki adet geleneksel girişe sahip ve her iki giriş de özel olarak inşa edilecek (tam olarak iki motorlu ve iki manuel olana ihtiyaç duyulacak)

Böyle bir durumda ise, iki adet yükseklik olucak ve bu durumda organizasyon, üstünde yürüme alanın olduğu ve alt kısmında görme efektlerinin yerleştirileceği, camdan oluşan bir platform inşa etmek zorunda kalacak.

Kaynak: eurofestivalnews.com

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,131TakipçiTakip Et
2,240AboneAbone Ol

TWİTTER

Tarihte bugün | 26 Mayıs 2012 yılında Bakü'de düzenlenen yarışmada ülkemizi Can Bonomo "Love Me Back" şarkısıyla temsil etmiş 112 puanla yedinci olmuştuk. 🇹🇷 #Eurovision @canbonomo https://t.co/C9Ed3uXLEz
Andorra 67. Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmayacağını açıkladı. #Andorra #Eurovision2023
Son 14 günde Türkiye'deki radyolarda en çok çalınan Eurovision şarkıları SloMo, Ela ve Space Man oldu.
Kalush Orchestra’nın Eurovision ödülü ve pembe şapkası açık artırmaya çıkıyor. https://t.co/Xlu1LOvBVl

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER