Eurovision sahnesinde son durum ne?

0

Geçtiğimiz günlerde Eurovision sahnesinde teknik hata yaşandığı ve Eurovision 2022’yi hareketlendirmeyi amaçlayan motorlarla ilgili kemerlerin ve dairelerin hareketinin temel unsurlarından biri olan kinetik güneşle ilgili teknik sorunlar olduğu ortaya çıkmıştı.

La Stampa gazetesinde yer alan habere gören kinetik güneş kısmen çalışıyor ve şu uzlaşmaya karar verildi: performanslar sırasında kinetik güneş sabit kalacak sadece açılış ve ara (Interval Act) gösterileri sırasında hareket ettirilecek.

2022 Eurovision’un sahne tasarımcısı Francesca Montinaro günlerdir gelen tepkilerden sonra bir basın toplantısı düzenlemeye karar verdi. Esas sorulara yanıt vermeyen tasarımcı, “Bir şey söyleyemem, yoksa sürprizleri bozarım. Prova gerçekleştiren tüm delegasyonlar çok mutlu: Hiç böyle bir şey görmediler.” açıklamasını yaptı.

Provaların ilk gününde Letonya, Hollanda ve Litvanya delegasyonları sahne ile ilgili yaşanan soruna tepki göstermişti. Bu sorun nedeniyle birçok ülke performansında değişiklik yapmak zorunda kaldı.

Kaynak: eurofestivalnews.com / Cinguetterai

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir