Eurovision 2022: Açılış şovları ile ilgili ayrıntılar belli oldu

0

2022 Eurovision’un sahne yönetmeni olan Emanuele Cristofoli Eurovision’un açılış şovları ile ilgili ayrıntılar paylaştı.

Emanuele Cristofoli’ye göre İtalya’da şimdiye kadar yapılmış en büyük gösterilerden biri olacak. Birinci yarı finalin açılışında 40’tan fazla dansçı sahne alacak.


“40’tan fazla dansçının izleyicilere yansıttığı gezegenlerin görüntüleri, artırılmış gerçeklik aracılığı ile aktarılacak. İlk yarı finalin açılışı; neşe, yaşam ve umudun sembolü olan güneşe saygı duruşunda bulunacak.”

İkinci yarı finalin açılışında Alessandro Cattelan yer alacak.

“İkinci yarı finalin ilk şovu İtalyanların komik karakterini gösterecek olan Alessandro Cattelan’a emanet edilecek. Klişelerimize gülümseyeceğiz, kendimizi küçümseyeceğiz.”

Büyük finalde ise Mika ve Laura Pausini sahne alacak.

“Finalde, Piazza San Carlo meydanından Rockin ‘1000 ile canlı bağlantıyı göreceksiniz ve görüntüler arenaya ulaştığında, önemli sahne değişiklikleri ile Laura Pausini’yi bulacaklar. Şarkılarını 5 farklı dilde seslendirecek. Ayrıca final sırasında, Mika kendi şarkılarını ve yeni single çalışmasını ilk kez seslendirecek. Adeta performans içinde bir performans olacak.”

Kaynak: La Stampa

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir