2022 Eurovision sunucuları açıklandı

0

10, 12 ve 14 Mayıs tarihleri arasında İtalya’nın Torino şehrinde gerçekleşecek olan 66.Eurovision Şarkı Yarışmasını Laura Pausini, Alessandro Cattelan ve Mika sunacak.

Resmi açıklama Sanremo Müzik festivali’nin ikinci gecesinde yapıldı. Eurovision sunucularını yakından tanımaya ne dersiniz?

Laura Pausini

Eurovision 2022: Laura Pausini rumoured to be among the hosts - Eurovoxx

Kariyerine 1987 yılında yayınladığı ilk albümü “I Sogni Di Laura” ile başlayan ve 1993 yılında katıldığı Sanremo Muzik Festivalinde “La solitudine” şarkısı ile kazandığı birincilik sonrası başlayan müzikal kariyerinde toplam 30 milyon albüm satışı gerçekleştiren ve bir de Grammy Ödülleri kazanan ilk İtalyan kadın şarkıcıdır. Şarkılarını Latin pop, soft rock, pop tarzında söyleyen İtalya’nın popüler şarkıcısı İtalyanca, İspanyolca, İngilizce, Fransızca ve Portekizce şarkılar yapmaktadır.

Laura Eurovision sunuculuğu ile ilgili ne dedi?

“Eurovision sonunda İtalya’ya döndüğü için mutluyum ve arkadaşlarım Mika ve Alessandro ile birlikte böyle önemli bir etkinliğe liderlik etmekten onur duyuyorum!

Birlikte Avrupa’ya ve dünyaya olağanüstü ülkemizi göstermek istiyoruz. Benim için 2022 yeni müzik ve bu harika randevuyla başladı. Avrupa’da mükemmel bir müzik etkinliği ve dünyanın en önemli televizyon programlarından biri olan Eurovision’u kariyerim boyunca bana eşlik eden aynı enerjiyle karşılamak istiyorum. Biz hazırız… ve gerçekten de bekleyemeyiz!”

Alessandro Cattelan

Alessandro Cattelan torna in Rai con "Da grande" | Tutto.TV

41 yasındaki Alessandro Cattelan İtalya’nın ünlü televizyon ve radyo sunucularından biri olarak tanınıyor. Kariyeri boyunca X Factor olmak üzere birçok televizyon programı sundu. Ayrıca birçok film projesinde yer aldı. Tam bir futbol tutkunu olan Cattelan amatör olarak birçok futbol takımında oynadı.

Alessandro Eurovision sunuculuğu ile ilgili ne dedi?

‘Eurovision 2022’ye ev sahipliği yapmak için çağrılmak bir onurdur, dünyanın en çok takip edilen ve bilinen gösterilerinden biridir ve bu yıl onu İtalya’da düzenlemek ülkemiz için büyük bir fırsat ve tarihi bir olaydır.

Laura Pausini ve Mika’yı bir süredir tanıyorum, zaten birlikte çalıştık ve her zaman çok eğlendik. Ve eminim bu sefer de aynısı olacak.’

Mika

🇮🇹 Eurovision 2022: MIKA's management deny hosting rumours - ESCXTRA.com

Mika, Amerikalı baba ve Lübnanlı annenin beş çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Lübnan’da iç savaş patlak verince ailesiyle birlikte Paris’e göç ettiler, Mika dokuz yaşındayken de Londra’ya yerleşti. ‘Royal College Of Music’ okuluna giden genç sanatçı, ilk albümünü yayınlama amacıyla eğitimini yarıda bıraktı.

2007 yılında ilk albümünü yayınladı ve büyük bir ilgi görmeye başladı. Daha sonra yayınladığı single ve albümleriyle birlikte popüler oldu.

Mika Eurovision sunuculuğu ile ilgili ne dedi?

‘Uluslararası bir toplumun önemine, ortak değerlerimize her zamankinden daha fazla inanıyorum. İnsanların birliğine, farklılıklarımızı olduğu kadar benzerliklerimizi de kutlamak için duvarları yıkmaya inanıyorum. Bunu da en evrensel ifade biçimi olan müzik sayesinde yapabiliriz. Eurovision bu ve çok daha fazlası!

Çocukluğumdan beri izliyorum, tüm aile Büyük Final için bir araya gelirdi. Yılda bir kez, 40’tan fazla ülke, tarihi veya siyasi durumu ne olursa olsun aynı duyguları paylaşıyor: müzik onları birleştiriyor. Bu muhteşem gecelerde törenin ustalarından biri olmak heyecan verici bir onur.’

Kaynak: Eurovision.tv

About The Author

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *