July 20, 2024
Eurovision 2021

Testler gerçekleşmeden Eurovision seyircili yapılmayacak

Etkinlik endüstrisi Hollanda’daki organizasyonların nasıl gerçekleşeceğine dair testlerin Ocak ayına kadar çabuk organize edebilmesi gerekiyor aksi takdirde, 2021’in ilk büyük etkinliği olan Eurovision Şarkı Yarışması’nın Mayıs ayında seyirci ile yapılması mümkün olmayacak.

Hollanda’daki etkinlik sektörü ve hükümetin ortak girişimi olan Fieldlab’in başkanı testlerinin en geç Ocak ayına kadar organize edilmesi gerektiğini belirtti.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın organizasyonundan bir sözcü, yarışmanın Mayıs ayında seyirci eşliğinde yapılıp yapılamayacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu düşünüyor.

“Test yapmak çok değerli olurdu, ancak salondaki izleyiciler hakkında bir şey söylemek için henüz çok erken.”

Sözcü’ye göre ise bu durum daha farklı. Sözcü Mayıs ayındaki Eurovision’un yine de devam edeceğini vurguladı.

“Seyirci olmasa da bunun için çeşitli senaryolar hazırlıyoruz. Bununla ilgili bir karar en erken Şubat ayında, en geç Mart ayında alınacak.”

Sözcü, Rotterdam Ahoy’daki seyirciler hakkında bir şey söylemek için henüz çok erken olduğunu düşünse de, bir an önce netliğe kavuşturulmaya ihtiyacı olduğunu söylüyor.

“Bizim için 2021’de nelerin mümkün olacağı konusunda mümkün olduğundan da erken bir perspektif geliştirilmesi önemlidir. Herkesin bu kadar yarışmaya dahil olduğunu ve Eurovision şarkı yarışmasının devam etmesini istediğini görmek güzel.”

Kaynak: telegraaf.nl