Seyircili bir Eurovision için beklenti düşük

0


Rotterdam’daki Erasmus Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Ernst Kuipers geçtimiz hafta hasta sayısı ile ilgili olumlu konuşurken bu hafta tedirgin olduklarını ve “Mayıs ayı boyunca yoğun bakımda pek çok Covid hastamız olacağını düşünüyoruz.” açıklamasını yaptı.

Son tahminlere göre Mayıs ayı ortasına kadar 950’den fazla korona hastasının yoğun bakımda olması tahmin ediliyor.

Amsterdam Üniversitesi Tip Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesi Şefi Prof. Dr Armand Girbes, konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Ülkenin her yerinden dokuz kez 3.500 ziyaretçi geliyor, bu yüzden çok fazla trafik var, Tabii ki herkesin Eurovision şarkı yarışmasının tadını çıkarmasını diliyorum, ama bu arenada da mümkün mü yoksa sadece çevrimici mi gerçekleşecek?”

Hollanda Hükümeti geçtiğimiz hafta yoğun bakımda yatan hasta sayısı olarak 900 sınırından bahsetmiş ve yoğun bakım hasta sayısının 900’un üzerinde olması halinde tüm etkinliklerin rafa kaldırılacağını açıklamıştı. Eğer Hollanda’daki yoğun bakım hasta sayısı 900’ün üzerinde olursa Eurovision’un seyircisiz olacağı anlamına geliyor.

Eurovision’un seyircili veya seyircisiz gerçekleşeyeceği bu hafta gelecek resmi bir açıklamayla belli olacak. Hollanda bugün 6.257 yeni vaka ve 813 yoğun bakım hasta sayısı açıkladı.

Kaynak: ad.nl

Photo by: NOS / AVROTROS

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir