Rotterdam Belediyesi yeni ayrıntılar paylaştı

0

Rotterdam Belediye Başkanı Said Kasmi 2021 Eurovision senaryosu ile ilgili yeni ayrıntılar paylaştı.

2021 Eurovision için belirlenecek olan senaryo Avrupa Yayın Birliği ve Hollanda devlet kanalı NOS tarafından şubat ayının ortasında belirlenecek.

Senaryo A: Ahoy Rotterdam’da Eurovision normal bir şekilde düzenlenecek Eurovillage’in yer aldığı Binnenrotte’da bir sahne kurulacak 10 bin seyirci alınacak şehir çapında ve mahallelerde 75 etkinlik düzenlenecek.

Senaryo B: Kontrolsüz kalabalığın önlenmesi için 1,5 metrelik sosyal mesafeye uygun bir şekile gerçekleşecek.

Senaryo C: Delegasyon, seyirci ve basın merkezindeki kişi sayısı azaltılacak.

Senaryo D: Seyirci, basın ve delegasyon Rotterdam’a alınmayacak online bir yarışma gerçekleşecek. Eurovillage’daki etkinlikler ise online olarak gerçekleşecek.

B ve C senaryolarında vardiyalı olmak üzere Eurovillage’a günde 6 bin ziyaretçi alınacak ve sahne’nin etrafı sandalye ile çevrilecek.

Şubat 2021’in ortasında, Rotterdam’daki yarışmaya kaç ülke delegasyonunun katılacağı da bilinecek, çünkü delegasyonların otel rezervasyonlarını Şubat ortasından önce tamamlamış olması gerekiyor. EBU delegasyonların nihai sayısına göre bir karar verecek.

Eurovision’un yürütme danışmanı Martin Österdahl “Senaryo B veya C, Eurovision için olası gözüküyor” açıklamasını buradan ulaşabilirsiniz.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir