Maneskin’in uyuşturucu testi negatif çıktı

0

Cumartesi akşamı Eurovision’un finalinde greenroom’da Maneskin’in solisti Damiano David’in uyuşturucu kullandığı yönünde iddialar avrupa basınında yer almış ve çok konuşulmuştu.

Avrupa Yayın Birliği bugün grubun uyuşturucu testinden geçtiğini ve sonucun negatif çıktığını duyurdu.

“Avrupa Yayın Birliği (EBU), 22 Mayıs Cumartesi günü Eurovision’un büyük finalinde Greenroom’da uyuşturucu kullanımı iddialarının ardından, İtalyan delegasyonunun talep ettiği gibi, mevcut tüm görüntüleri kontrol etmek de dahil olmak üzere gerçekleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi. Bugün erken saatlerde Måneskin grubunun solisti tarafından gönüllü olarak uyuşturucu testi yapıldı ve EBU tarafından da  onaylanan negatif sonuç çıktı.

Greenroom’da herhangi bir ilaç kullanımı olmadı ve konunun kapandığını düşünüyoruz. Sahte haberlere yol açan yanlış spekülasyonların olayın ruhunu ve sonucunu gölgelediğinden ve grubu haksız yere etkilediğinden endişe duyuyoruz. Måneskin’i bir kez daha tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Önümüzdeki yıl İtalya’da muhteşem bir Eurovision Şarkı Yarışması hazırlamak için İtalyan üyemiz Rai ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir