İkinci yarı finalin açılışı belli oldu

0

Eurovision ikinci yarı finali, 20 Mayıs akşamı Break Dance ödüllü Redouan Ait Chitt (Redo) ve şarkıcı Eefje de Visser’in yapacağı özel bir performansla açılacak ve görünüşe göre unutulmaz bir performans bizi bekliyor. Redo, sergileyeceği dans gösterisinde diğer şeylerin yanı sıra hayat hikayesini de anlatıyor ve başkalarına ilham vermeyi umuyor. Dansçıya müzikal olarak Eefje de Visser eşlik edecek.

Redo, sergileyecekleri performans hakkında açıklama yaptı:

“Bu performanstaki odak noktası dans ve kişisel bir hikaye; aksiliklerin üstesinden gelmek. Bu hikaye belki de herkesin hikayesi. Şu anda karanlık bir dönemden geçiyoruz, ama inanıyorum ki şenlikli bir zafer anı için çabalıyoruz. Umarım insanlar bu konuda kendilere güvenirler ve yarı final akşamı Eefje ve ben de eylemlerimizle insanlara dokunabiliriz.”

Eefje de Visser, Hollanda müzik dünyasında farklı tarzıyla oldukça tanınan bir isim. Yüksek vokalli hipnotik synth popuyla farklı bir yer edinmiş durumda. Halen Müzik Direktörü Eric Van Tijn ile 20 Mayıs akşamında sahnelendireceği İngilizce bir şarkı hakkında çalışıyorlar. Sözleri ve müziği Eefjeye ait olan bu parça, Redo’nun dans gösterisiyle yayacağı hikayeyle de sorunsuz bir şekilde bağlantılı.

Eefje de Visser konu ile iligli:

“Çocukken Eurovision’u çok izlerdim. Eurovision sayesinde Redo ve bu harika prodüksiyonla işbirliği yapabilmenin bir onur olduğunu düşünüyorum. Redo çok yetenekli bir dansçı ve etkileyici bir dans tarzına sahip. Eylemimiz dayanıklılık ve bağlantı ile ilgili. Ve işbirliği ile daha fazlasının başarılabileceğini söylüyoruz. Özellikle bu zamanlarda birbirimize ihtiyacımız var.”

Eurovision’un şov başkanı Gerben Bakker ise Eefje ve Redo’dan gurur duyduklarını söyledi.

“Eurovision sırasında Hollanda’nın en iyilerini göstermek istiyoruz. Redo ve Eefje gibi yetenekler kesinlikle en iyilerden. Sahnemizdeki her oyuncunun kendi hikayesi var. Üç gösteride yinelenen bir tema, esneklik, uyum sağlama becerisi bulunuyor ve her zamankinden daha güncel. Redo’nun hayatı için kesinlikle geçerli bir tema sunacağımızı düşünüyorum. Bu eşsiz açılışı Eefje ve Redo ile birlikte sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Kaynak: Songfestival.nl

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir