Eurovision 2021: A senaryosu devre dışı bırakıldı

0

Avrupa Yayın Birliği 2020 Eylül ayında Eurovision’un gerçekleşeceğinin sözünü vermiş ve 2021 Eurovision için dört temel senaryo hazırlamıştı.

Organizatörler tüm çabalarını B senaryosuna odaklayacak. Ancak alınan karar pandeminin durumuna göre değişebilir. A senaryosu ise devre dışı bırakıldı geriye sadece üç senaryo kaldı.

Eurovision’un nasıl organize edileceğine dair karar önümüzdeki haftalarda alınacak.

Eurovision’un yürütme danışmanı Martin Österdahl konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve üç senaryonun hala masada olduğunu söyledi.

“Ekipten sanatçılara kadar Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki tüm katılımcıların güvenliği, sağlığı ve emniyeti bizim önceliğimizdir. Uluslararası gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve ilk olarak geçen sonbaharda açıklanan revize edilmiş 3 senaryoyu (B, C ve D) araştırmaya ve planlamaya devam ediyoruz.”

Ahoy Rotterdam’daki 1.5 metrelik mesafeyi garanti edebilmek için Rotterdam Ahoy’un mevcut kapasitesi önemli ölçüde azaltılacak.

Kapasitenin azaltılması nedeniyle, tüm bilet alıcıları bilet paralarını Şubat ayında geri alacak. Eğer Eurovision seyircili gerçekleşirse bilet alıcıları bir kod alacak. Şu anda şovlarda ne kadar izleyici olabileceğini tahmin etmek için henüz çok erken. Bununla ilgili karar en geç Nisan ayı ortasına kadar alınacak.

Eurovision Şarkı Yarışması 18, 20 ve 22 Mayıs arası gerçekleşecek.

Üç temel senaryolar

Senaryo B: Yarışma sosyal mesafeli bir şekilde gerçekleşecek. Böylece Ahoy Rotterdam’daki seyirci sayısı kısıtlanmış olacak. Yüzde 0 ila 80 arası seyirci alınacak. Hollanda’ya gelecek olan delegasyondaki kişi sayısı sınırlandırılacak ve basın merkezi’ne 500 kişi alınacak ve dijital ortamda ise 1000 kişi alınacak.

Senaryo C: Seyahat kısıtlamalı bir şekilde gerçekleşecek. Ahoy Rotterdam’daki seyirci sayısı kısıtlanmış olacak. Yüzde 0 ila 80 arası seyirci alınacak. Hollanda’ya gelemeyen temsilciler kendi ülkelerindeki stüdyolarda performans sergileyecek. Basın merkezi dijital ortamda gerçekleşecek ve 1500 kişi alınacak.

Senaryo D: Eurovision karantinada gerçekleşecek. Hollanda tekrar karantinaya alınırsa yarışma seyircisiz gerçekleşecek ve temsilciler Junior Eurovision’da olduğu gibi kendi ülkelerindeki stüdyolarda performans sergileyecek. Basın merkezi dijital ortamda gerçekleşecek ve 1500 kişi alınacak.

Photo by: NOS – AVROTROS

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir