July 20, 2024
Eurovision 2021

Eurovision sahnesi, Ahoy’daki en büyük sahne olacak

Eurovision sahnesi, Ahoy’daki en büyük sahne olacak

Eurovision Şarkı Yarışması sahnesi, Rotterdam Ahoy’da bu zamana kadar yapılmış en büyük sahne olacak. Ahoy’daki teknik prodüksiyon müdürü olan Erwin Rintjema, diğer etkinliklerin yanı sıra sahnenin yapımını da denetliyor.

Normalde en fazla 16.500 ziyaretçiye yer olan Ahoy arenaya bu kapasitenin yarısından fazlası sahneye alınmayacak .

“Sahnenin toplam genişliği 52 metre. Bu, Ahoy’un yüksekliğinden biraz daha geniş, bu yüzden yanları, tribünlerin ilk halkasının üzerine de inşa ediyoruz.”

Rintjema, büyük bir ortam olacak olsa da, gösterilerin maksimum 3.500 hayran kabul edeceğini düşünürsek, organizasyonun “samimi” olmasını bekliyor.

“Ayrıca harika bir atmosfer yaratabileceğimizi düşünüyorum. Herkesin çok özlediği bir atmosfer.”

Ekibin 8 Mayıs’taki ilk provalara kadar her şeyi ayarlamak için birkaç haftası var. O zamana kadar sahne gösteriye hazır olmalı.

Bunu başarmak için çalışmalar 7/24 devam ediyor.

“Gece vardiyalarında, birçok kişi iş başında ve birçok kamyon boşaltılıyor. Daha sonra bu geceler çoğunlukla son rötuşları yapmak için kullanılıyor, böylece provalara tamamıyla hazırlanıyoruz.”

Ekip için zor haftalar olacak. Rintjema, arenada ihtiyaç duyulan ekipmanın 110 kamyon tutacağını tahmin ediyor.
“Ama arenanın etrafındaki salonlarda olup bitenleri henüz hesaba katmadım. Örneğin, burada ofis alanı için tek başına 700 ofis koltuğuna ihtiyacımız var. “

2021 Eurovision’un baş yapımcısı Sietse Bakker yaklaşık 4500 sandalyenin boş kalacağını söyledi.

“Yine de milyonlarca izleyici bunu pek fark etmeyecek. Salonun ikinci halkası görünmeyecek, sahne çok ileride olacak ve bu 3.500 kişinin de harika bir atmosfer yaratabileceğini düşünüyoruz.”

Kaynak: RTL Boulevard / NOS

Photo by: NOS / AVROTROS