July 20, 2024
Eurovision 2021

Eurovision için hangi senaryo gerçekleşecek?

Eurovision için hangi senaryo gerçekleşecek?

2020 Eurovision’un iptal edilmesinden sonra 2021 Eurovision’un sorunsuz gerçekleşmesi için Eylül ayında Avrupa Yayın Birliği tarafından dört temel senaryo oluşturuldu. Bu senaryolar Eurovision’un nasıl ve hangi önlemler çerçevesinde gerçekleşeceğini kapsıyor. Bu dört temel senaryoda hangi önlemler yer alıyor? Bir göz atalım…

Senaryo A: Normal bir Eurovision şeklinde düzenlenecek. Bu senaryonun gerçekleşmesi için olası bir aşının piyasaya sürülmesi veya güvenilir test imkanlarının sağlanabilmesine bağlı olacaktır.

Senaryo B: Yarışma sosyal mesafeli bir şekilde gerçekleşecek. Böylece Ahoy Rotterdamdaki seyirci sayısı kısıtlanmış olacak ve yeni bir oturma düzeni yapılacak. Böyle bir durumda, her gösteriye kimlerin katılabileceğine karar vermek için adil bir çekiliş yapılacak. 2021’in ilk aylarında bununla ilgili daha fazla bilgi olacak. Hollanda’ya gelecek olan delegasyondaki kişi sayısı ve basın merkezindeki kişi sayısı sınırlandırılacak.

Senaryo C: Seyahat kısıtlamalı bir şekilde gerçekleşecek. Ahoy Rotterdamdaki seyirci sayısı kısıtlanmış olacak. Hollanda’ya gelemeyen temsilciler kendi ülkelerindeki stüdyolarda performans sergileyecek.

Senaryo D: Eurovision karantinada gerçekleşecek. Hollanda tekrar karantinaya alınırsa yarışma seyircisiz gerçekleşecek ve temsilciler Junior Eurovision’da olduğu gibi kendi ülkelerindeki stüdyolarda performans sergileyecek.

Dört temel senaryodan hangisinin gerçekleşeceği ise 2021 Şubat ayında belli olacak. Sizce hangi senaryo gerçekleşecek veya gerçekleşmeli? Yorumlarınızı bekliyoruz.