Eurovision için B senaryosu seçildi

BENZER HABERLER

Avrupa Yayın Birliği, 2020 Eylül ayında Eurovision’un gerçekleşeceğinin sözünü vermiş ve 2021 Eurovision için dört temel senaryo hazırlamıştı.

Şubat ayında organizatörlerin tüm çabalarının B senaryosuna göre odaklanacağı açıklanmış ve A senaryosu devre dışı bırakılmıştı.

Bugün Avrupa Yayın Birliği’nden yapılan resmi açıklamada, 2021 Eurovision B senaryosuna göre, sosyal mesafeli bir şekilde gerçekleşecek. Karar Referans Grubu tarafından alındı.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın Yönetici Danışmanı Martin Osterdahl konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Eurovision Şarkı Yarışması’nın ruhu ve geleneği, Avrupa’yı tek sahnede birleştirmekle ilgili ve biz hala bunu Mayıs ayında Rotterdam’da başarmaya kararlıyız. Tüm sanatçıların Rotterdam’da canlı performans sergilediği güvenli bir Eurovision Şarkı Yarışması yapma planlarımızla ilerliyoruz.”

Etkinliğin yapılacağı bölge için yapılan kontroller,sağlık ve güvenlik planlarını gözden geçiren ve onaylayan resmi yerel bir kurum tarafından incelendi, ve bu tür planların gözden geçirilmesinde uzmanlaşmış uluslararası bir ajans olan SGS tarafından onaylandı.

DÜZENLİ TEST YAPILACAK

Protokol, sanatçılar ve delegasyonlar ev sahibi şehre varmadan önce yeni gelişmeler talep ederse ve başlarsa herhangi bir zamanda ayarlanabilir. Düzenli test Eurovision Şarkı Yarışması’na yurt dışından katılanların, Hollanda’ya gitmeden 5 gün önce karantinaya almaları ve uçuşlarından en fazla 72 saat önce COVID-19 için negatif test yapmaları öneriliyor.

Delegeler Hollanda’ya vardıklarında, provalar, canlı şovlar ve programla ilgili diğer etkinlikler için Rotterdam’daki Ahoy Arena’ya gittikleri zamanlar haricinde otellerinde kalmak zorunda olacak.

Ekip, sanatçılar ve basın da dahil olmak üzere Ahoy Arena’da çalışan herkes, arenanın yanındaki özel bir tesiste düzenli olarak test olacak. Test stratejisi, Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü ve Hollanda Sağlık, Refah ve Spor Bakanlığı’nın yönergelerine dayalı olarak geliştiriliyor. Basın merkezi’ne 500 kişi alınacak ve dijital ortamda ise 1000 kişi alınacak.

1.5 metrelik mesafeyi garanti edebilmek için Rotterdam Ahoy’un mevcut kapasitesi önemli ölçüde azaltılacak. Önümüzdeki haftalarda koşullar değişirse, etkinlik daha da küçültülebilir. Gösterilerde bir seyircinin bulunup bulunmayacağına Nisan ayı ortasında karar verilecek.

Kaynak: Eurovision.tv

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
11,405TakipçiTakip Et
1,010AboneAbone Ol

TWİTTER

2 saat önce
Bilmeniz gerekenler | Albina ile ilgili bilmeniz gerekenler 5/39 🇭🇷 #Eurovision #Croatia https://t.co/PPulnNzFz7 Eurovisn_Turkey photo
3 saat önce
Nasıl buldun? | Tornike Kipiani'nin "You" adlı şarkısını nasıl buldun? 🇬🇪 21/39
4 saat önce
Rotterdam Ahoy'da sahne çalışmaları devam ediyor. https://t.co/VXlvAB16QW Eurovisn_Turkey photo
5 saat önce
İzlanda | "Hlustendaverðlaunin" ödül töreninde Daði Freyr "Yılın şarkıcısı" ödülüne layık görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER