Eurovision 2021: Performanslar önceden kaydedilecek

0

2021 Eurovision için dört farklı senaryonun açıklanmasından sonra, bugün 41 ülkenin performansını nasıl sergileyeceğine dair de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 41 ülkenin her temsilcisi performansını kendi ülkesinde bulunan bir stüdyoda kaydetmek zorunda.

Eurovision’a katılan tüm yayıncılardan, performanslarının kendi ülkelerinde canlı bir performansını kaydetmeleri istendi. Bu kayıt, Eurovision’dan önce teslim edilecek ve bir stüdyo ortamında gerçekleştirilecektir. Kayıttan sonra vokalde veya performansın herhangi bir bölümünde herhangi bir düzenleme yapılmadan gerçek zamanlı olarak (Yarışmada olacağı gibi) gerçekleştirilecektir.

Canlı performanslarında seyirci olmayacak. Kayıt benzersiz olmalı ve Eurovision’dan önce yayınlanmamalı. Ulusal final performanslarina ise izin verilmedi.

Delegasyonların Rotterdam’da sahnede bulunabilecek benzer teknik olanakları ve boyutları kullanmalarına izin verilecek, ancak aynı zamanda kendi seçecekleri bir teknik ortamda da özgürdürler. Çekilecek olan performans içerisinde canlı kayıtlar, artırılmış veya sanal gerçeklik, katmanlar, konfeti, drone çekimleri, su, kromakey veya yeşil ekran kullanımı olmayacak.

Delegasyon Başkanı, üç denemenin 60 dakikalık kayıt oturumu sırasında orada olmalı ve tek başına ya da uygun yetkiye sahip biriyle birlikte, hangi kayıtın seçileceğine ilişkin nihai kararı vermelidir.

Kayıtların mart ayı sonuna kadar EBU’ya teslim edilmesi gerekiyor.

Source: Eurovision.tv

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir