Eurovision 2021: İki senaryo üzerinde çalışılıyor

0

EBU: İki senaryo üzerinde çalışıyor.

2011 yılından beri EBU etkinliklerinden sorumlu olan, Nadja Burkhardt, Eurovision 2021 ile ilgili olası iki temel senaryo planlarını açıkladı. “Europe Shine A Light” adlı televizyon programından sonra 2021 yılında daha güçlü bir şekilde geri döneceklerini ve ne pahasına olursa olsun gerçekleşeceğini söyledi.

Yaratıcı olacağız ve sınırlamalarla yüzleşeceğiz.

“Etkinliklerini nasıl planladıklarını, henüz dikkate almadığımız unsurların neler olduğunu öğrenmek için başta spor olmak üzere diğer kuruluşlar ve takımlarla ve örneğin BBC gibi üyelerimizle birlikte çalışıyoruz.”

Önemli bir sorun, ülkeden ülkeye ve günden güne değişen seyahat kısıtlamalarıdır.

“Aslında şu anda olanları kopyalıyoruz: bir gecede kırmızı listedeki ülkeler bu durumdan çıkıyor veya tam tersi. Seyahat edilebilir ve ertesi gün artık seyahat etmek yasaklanılabilir. Planlamayı son dakikada değiştirmemiz gerekiyor.”

Eurovision 2021 için iki olası senaryo düşünülüyor.

Birinci senaryo pandemi sona erdi ve yarışma normal bir şekilde devam ediyor.

Bu, pratik olarak seyahat yasakları ve kısıtlamaları üzerinde herhangi bir kısıtlama olmayacağı anlamına gelir.

İkinci senaryo ise salgından kurtulmayacağız ve yarışma bazı kısıtlamalarla yapılacaktır.

Bu senaryoda, yalnızca Hollanda’da değil, diğer katılımcı ülkelerde de geçerli olacak kısıtlamalara bağlı olarak birçok alt senaryo bulunmaktadır.

“Beni özellikle ilgilendiren şey, bir senaryodan diğerine geçip geçemeyeceğimiz. Son dakikada bir senaryodan diğerine ne kadar kolay geçebileceğimiz, şu anda organizasyon komitesini ilgilendiriyor.”

Çevrimiçi yarışma olacak mı?

Bugün, çevrimiçi bir yarışma senaryosu düşünülmüyor.

“Bu, işleri yanlış yönlendirir. Tamamen çevrimiçi bir felaket senaryosuyla başlayabiliriz, ama gerçekten durum böyle değil. Hedef. Rekabetin sahada gerçekleşmesi için gerçekten her şeyi yapmaya çalışacağız.”

Source: Rts.ch

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir