Duncan Laurence Covid-19’a yakalandı

0

2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi ve Cumartesi günü Büyük Final sırasında canlı performans göstermesi planlanan Duncan Laurence’ın, COVID-19 testi pozitif çıktı. Duncan’ın hafif semptomları olduğu belirtildi. Duncan, 7 günlük minimum izolasyon süresi nedeniyle Rotterdam’daki Ahoy salonunda canlı performans sergileyemeyecek ancak yine de farklı bir biçimde gösteride yer alacak.

Geçen Pazartesi Duncan, Eurovision Test Alanı’nda testi negatif çıktı ve bu da kendisine ilk Yarı Finaldeki performansı için sahneye çıkma hakkı verdi. Çarşamba günü ise hafif semptomlar gösterdi ve ne yazık ki hızlı bir antijen testinde sonuç pozitif çıktı.

Yönetici Yapımcı Sietse Bakker, “Elbette, her şeyden önce, 2019 zaferinden ve Arcade’in dünya çapındaki başarısından sonra kendi Eurovision sahnemizde canlı bir performans hak eden Duncan için elbette hayal kırıklığına uğradık” dedi. “İlk Yarı Final için açılış gösterisinden daha fazla gurur duyamazdık. Elbette Duncan’a hızlı bir iyileşme diliyoruz! “

Yönetim, “Duncan çok hayal kırıklığına uğradı, iki yıldır bunu dört gözle bekliyordu. Yine de 22 Mayıs Cumartesi günü finalde görüleceğinden çok mutluyuz.” Dedi.

Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nda sıkı bir COVID-19 sağlık ve güvenlik protokolü uygulanıyor. Mekanın çevresinde çalışanların tümü, 48 saatten daha çok olmamak kaydıyla, negatif bir COVID-19 testine sahip olmalıdır.

Kaynak: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir