BUGÜN: Eurovision hangi senaryoda gerçekleşecek?

0

Avrupa Yayın Birliği pandemi nedeniyle Eurovision için dört temel senaryo hazırlamıştı.

Mayıs ayında Ahoy Rotterdam’da dört senaryodan hangisinin gerçekleşeceği bugün açıklanacak.

Eurovision için seçilen senaryo bugün Türkiye saatiyle saat 15.00’te (TSİ) düzenlenecek olan basın toplantısıyla açıklanacak.

Toplantı ile ilgili Avrupa Yayın Birliği tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da toplantıya medya kuruluşları davet edildi.

Dört temel senaryolar:

Senaryo A: Normal bir Eurovision şeklinde gerçekleşecek. Bu senaryonun gerçekleşmesi için olası bir aşının piyasaya sürülmesi veya güvenilir test imkanlarının sağlanabilmesine bağlı olacaktır.

Senaryo B: Yarışma sosyal mesafeli bir şekilde gerçekleşecek. Böylece Ahoy Rotterdam’daki seyirci sayısı kısıtlanmış olacak. Hollanda’ya gelecek olan delegasyondaki kişi sayısı ve basın merkezindeki kişi sayısı sınırlandırılacak.

Senaryo C: Seyahat kısıtlamalı bir şekilde gerçekleşecek. Ahoy Rotterdam’daki seyirci sayısı kısıtlanmış olacak. Hollanda’ya gelemeyen temsilciler kendi ülkelerindeki stüdyolarda performans sergileyecek.

Senaryo D: Eurovision karantinada gerçekleşecek. Hollanda tekrar karantinaya alınırsa yarışma seyircisiz gerçekleşecek ve temsilciler Junior Eurovision’da olduğu gibi kendi ülkelerindeki stüdyolarda performans sergileyecek.

Son gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalın!

Photo by: NOS – AVROTROS

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir