July 24, 2024
Eurovision 2021

Andorra 2022 yılında Eurovision’a dönebilir!

Andorra 2022 yılında Eurovision’a dönebilir!

2009 temsilcisi Susanne Georgi Andorra’nın 2021 Eurovision’a dönebilmesi için sponsor arayışına geçmiş, imza kampanyası başlatmış ve hükümet ile görüşmeler yapmıştı.

Şarkıcı Mayıs ayında Andorra’nın Eurovision maliyetlerini karşılaması için özel bir sponsor sağlamış 2019 Andorra cumhurbaşkanı Xavier Espot ve devlet kanalı RTVA genel müdürü Xavier Mujal’a teklif sunmuştu.

Wiwibloggs ile bir röportaj gerçekleştiren Susanne Georgi, Andorra hükümetinin yeşil ışık yaktığını ve COVİD-19 salgını nedeniyle 2022 Eurovision’a dönmeyi planladıklarını açıkladı.

“Hükümet çok olumlu. Bir tür sözlü yeşil ışık var, ancak 2021 için değil. Burada hala Covid’le savaşıyoruz… ve tüm bu işleri ve parayı ve sıkı çalışmayı 2021’de gerçekleşemeyebilecek bir şey için harcamaktan çok korkuyoruz.”

2022 yılında Eurovision’a geri dönüş gerçekleşebilir.

 

“Bu yeni bir hükümet ve ülkeyi dinliyorlar. Uzun yıllar boyunca ellerimi büyük bir yastığa vurduğumu ve hiçbir şeyin olmayacağını hissettim. Ama gerçekten sesimin duyulduğunu hissediyorum ve Andorra sanatçıları için bir şeyler yapmak istiyorlar… Sadece sahip olduğumuz bu büyük krizi aşmamız gerekiyor.”

Andorra 2010 yılından beri katılmıyor. Bakalım yıllar sonra tekrar yarışmada görebilecek miyiz.

Source: wiwibloggs.com