Amerikan Şarkı Yarışması 2022 yılında gerçekleşecek

0

Daha önce Amerikan Şarkı Yarışması’nın 2022 yılında gerçekleşeceği açıklanmıştı. Bu kez EBU’dan bir açıklama geldi ve böylece yarışma resmi olarak 2022 yılında 56 şarkının katılımıyla gerçekleşecek.

NBC’nin, propagate ile Universal Studio Group’un bir bölümü olan Universal Television Alternative Studio arasında bir ortak yapım olan ve ‘The Voice’un baş yapımcılığını üstlendiği’ American Song Contest’i güvence altına almasıyla birlikte ilerliyor.

Gösteri, 50 eyaletin tamamını, 5 ABD bölgesini ve ülkenin başkenti Washington’u temsil eden canlı performanslar sergileyecek ve ülkenin ‘En İyi Orijinal Şarkı’ oylamasını kazanmak için yarışacak.

Solo sanatçı, düet, DJ veya bir grup, Amerika’daki farklı tarzlarlardan oluşan temsilciler yarışacak.

Canlı yarışmada, 3 turdan oluşacak. Ardından Yarı Finaller ve bir eyalet veya bölgenin galip geleceği nihai Büyük Final olacak.

Hayran oylarına ek olarak, müzik endüstrisi profesyonellerinden oluşan bir jüri de olacak.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın Yönetici Danışmanı Martin Österdahl: “65 yıldır Eurovision Şarkı Yarışması insanları çok uzaklara bağladı. Bu son derece başarılı formatın sahipleri olarak, Avrupa ve ötesinde milyonlarca kalpte nasıl bir yer bulduğunu gördük. Şimdi, bu eşsiz yarışmayı, onun tutkulu müziğini ve orijinal şarkılarını Amerikan halkıyla paylaşmak için mükemmel ortakları bulduğumuz için heyecanlıyız.” diyor.

NBC Universal Television and Streaming’in Senaryosuz İçerik Başkan Yardımcısı Jenny Groom şöyle açıklıyor: “American Song Contest, izleyicileri Amerika’yı oluşturan müzikal kültürlerle tanıştıracak destansı performansların yanı sıra ev sahibi takımınız için rekabetçi ruhu bir araya getiriyor. Müziğin evrensel gücünü, haftalarca süren muhteşem bir canlı müzik etkinliğinde sergilemekten heyecan duyuyoruz.”

Propagate Yönetim Kurulu Başkanı ve Eş CEO’su Ben Silverman ve Eş CEO’su Howard T. Owens şunları ise söyledi: “Yıllarca bu benzersiz küresel hitin peşinden koştuktan sonra, Amerikan Şarkı Yarışması’nı düzenlemek gerçekten en büyük profesyonel heyecanlarımızdan biri. Bu, ABD’nin daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemeyen bir yarışma ve Super Bowl büyüklüğündeki bu muhteşem canlı müzik etkinliğinde, müziğe olan sevgileri ve küresel hitleri başlatan kanıtlanmış performansıyla NBC’den daha iyi kim bizimle ortak olabilir. Bekleyemiyoruz!

Aralarında 20 Eurovision Şarkı Yarışması deneyimi olan yapımcılar Anders Lenhoff, Peter Settman, Christer Björkman ve Ola Melzig, EBU’dan Eurovision Şarkı Yarışması’nın Amerikan format haklarını aldı ve Eurovision’u eyaletlere getirmek için Propagate ile ortaklık kurdu.

Eurovision uzmanlarından oluşan ekip şunları ekliyor: “Eurovision Şarkı Yarışması dünyanın en büyük canlı müzik etkinliği ve bunu Amerika Birleşik Devletleri’ne getirmek ve Amerikan Şarkı Yarışması hayalimizi NBC’de gerçeğe dönüştürmek büyük bir onur. Bir Amerikan mirasının başlangıcında durmak hayranlık uyandırıyor.”

American Song Contest, bir sanatçının tarzını ve bireyselliğini sergileyen en iyi orijinal şarkıyı arıyor. Her eyaleti veya bölgeyi temsil etmek için başvuru süreci halihazırda devam ediyor ve yarışma, dans, elektronik, pop, rap, R&B, rock ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm müzik türlerine açık.

Kaynak: Eurovision.tv

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir