2021 Eurovision’un logosu yayınlandı

0

İptal edilen 2020 baskısının logosu, tüm katılımcı ülkelerin bayraklarına dayanan veri odaklı bir görselleştirme sunmuş ve Eurovision Şarkı Yarışması’nın 65 yıllık geçmişini anlatmıştır. Yeni tasarım, Rotterdam’ın Mayıs 2021’de Avrupa’nın atan kalbi olduğu dünya haritasından ilham alıyor. “Logo, Rotterdam’a katılan ülkelerin başkentleriyle birleştiriyor ve formdan bağımsız olarak bir araya gelmeyi simgeliyor” diyor Sietse Bakker.

Geçen yıl olduğu gibi logo ve konsept, logoyu kendi geliştirdiği yazılımları kullanarak oluşturan Clever Franke ajansı tarafından geliştirildi. 2020 baskısının tasarımı, Avrupa Tasarım Ödülü ve Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Kurucu ortak Gert Franke, “stili geçen yıldan 2021’e kadar genişlettiklerini” ve “basit, zeki, minimalist ve deneysel” unsurları koruduklarını ancak ardından Eurovision Şarkı Yarışması’nın dönüşünü kutlamak için “şenlikli bir dokunuş” eklediklerini söyledi.

Yenilenen logo, Eurovision Şarkı Yarışması’nın birleştirici gücünü simgeliyor ve “katılımcıların sunabileceği her şeye açık olduğumuzu gösteriyor” diyor Sietse Bakker. Eurovision Şarkı Yarışması’nın “önümüzdeki yıl ne olursa olsun devam edeceğini” ve “Mayıs ayında katılımcıları, basını ve hayranları Rotterdam’da; mümkünse fiziksel, gerekirse sanal olarak karşılamayı umduklarını” söyledi.

Yenilenen bir logonun tanıtımı aynı zamanda 2020’yi geride bırakmanın ve 2021’e olumlu bir bakış açısıyla bakmaya başlama vaktinin geldiğine işaret ediyor: “Aşılar ve güvenilir hızlı testlerle ilgili gelişmeler sayesinde, şimdi nelerin sorumlu bir şekilde yapılabileceği konusunda ihtiyatlı bir iyimseriz. Mayıs, ”dedi Sietse. “Ve şimdi tüm Avrupa bizi izliyor. Bu tipik Rotterdam dayanıklılığından ilham alan yaratıcılık ve kararlılıkla, bundan çok özel bir şey yapacağız, buna ikna oldum!”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir