July 23, 2024
Eurovision 2021

2021 Eurovision için ek önemler alınacak

2021 Eurovision için ek önemler alınacak

2021 Eurovision organizasyonu için ek önemler alınacak

Aradaki mesafeyi korumak koşuluyla ziyaretçilerin etkinliğe nasıl girebileceği, oturacağı ve tuvaletleri kullanabileceğine dair fikirler geliştiriyor. Ziyaretçilere ayrıca ateş gibi semptomları olup olmadığı girişte sorulacak. Organizatörler, etkinliklerini koronavirüs sonrası virüs’ten etkilenmeyecek hale getirmek için iş birliği yapacak.

Etkinlik alanları 2021 için hazırlanıyor!

Ahoy Rotterdam ve Hollanda’daki diğer birçok etkinlik mekanı 2021 için planlarını oluşturuyor. Her organizatörün, her şeyi koronavirüs’ten etkilenmeyecek hale getirmek için katı kurallara uyması gerekiyor.

Ahoy Rotterdam genel müdürü Jolanda Jansen “Hükümetin yakın zamanda neyin mümkün olacağı konusunda tek bir ağızdan konuşabilmesini bizler de çok istiyoruz” diyor.

“Bunun en büyük örneği insanların etkinlik sırasında nasıl hareket edebileceğini belirlemek olur. İster bir stadyumda olun, ister bir konserde veya futbol maçında, çevre dinamiği her zaman aynıdır. Bu konuda hükümete tek ses olarak durumu nasıl çözüme kavuşturabileceğimiz üzerine konuşabilmek isteriz.”

Hollanda Hükümeti etkinlikleri pandemi durumuna göre devam ettirme koşulu ile en erken Eylül ayına kadar yasakladı. Eğer etkinlikler yapılabilirse bu noktada izleyiciler arasında mesafe bulundurulması tek kesin çözüm olarak görülüyor. Jansen, bu tedbirin kontrollü bir etkinlik yapılabilmesi için en büyük ihtimal olduğunu belirtti.

Covid-19, Eurovision 2021’i etkileyecek.

2021 Eurovision’un baş yapımcısı Sietse Bakker konu ile ilgili açıklama yaptı.

“Şu anda ileri safhadaki gelişmelerin tahmin edilmesi zordur. Bu nedenle, önümüzdeki aylarda Eurovision Şarkı Yarışması için doğabilecek çeşitli senaryolarda yer alan tüm taraflarla birlikte çalışıyor olacağız. Doğal olarak, ziyaretçilerin, çalışanların ve sanatçıların sağlığı her zaman önce gelir. Ayrıca birbirimizden öğrenmek ve gerektiğinde birbirimizi desteklemek için sektör geneli olarak kendi sektörümüzü organize ve teşvik ediyoruz. ”

Koronavirüs’ün durumu ve yakın gelecekteki gelişimi hakkında da sıkça konuşuluyor. Covid-19’ün yaklaşmakta olan Eurovision Şarkı Yarışmasını etkileyeceğinin bütün taraflar farkında.

İttifaka bağlı olarak gerçekleşecek pek çok etkinlik için taraflar Sağlık, Refah ve Spor, Ekonomik İşler, Eğitim, Kültür ve Bilim ve Adalet bakanlıkları ile görüşecek ve organizasyonlar bunun üzerinden ilerleyecek.

Source: songfestival.nl