Eurovision 2021: Etkinlikler sanal ortamda mı gerçekleşecek?

Eurovision’un nasıl geliştirilebileceği ve nasıl farklı yapılabileceğine dair “Magic 100” adı verilen yaratıcı ekip çevrimiçi bir oturum ile yeniden bir araya geldi. “Magic 100” Hollanda’da tanınan ve tanınmayan 100 kişilik bir ekipten oluşuyor.

Oturumda, Mayıs ayında koronavirüs nedeniyle kısıtlamalara rağmen, Hollanda ve Avrupa’nın mümkün olduğunca nasıl dahil edilebileceği soruldu.

Örneğin, hangi fiziksel aktivitelerin sanal ortamlarla değiştirilebileceği ev sahibi Rotterdam’ın hangi alternatif seçenekleri kullanabileceği ve daha az seyirci varsa şovların enerjisinin evde izleyicilere nasıl aktarabileceği tartışıldı.

Geçen yıl, ertelenen baskı hakkında ‘Magic 100’den fikir istenmişti ve ‘Open Up’ sloganı gelecek yıla taşınmıştı. Yaratıcı grubun organizatörü Fronteer, bir kez daha “zengin fikirlerin” ortaya çıkacağını söylüyor.

2020 ve 2021 Eurovision’un yapımcısı Sietse Bakker de aynı fikirde.

“Magic 100’den gelen bilgiler değerliydi ve bu yaklaşan baskıyı Hollanda ve Avrupa için tarihi bir olay haline nasıl getirebileceğimize dair bir kez daha ilham verdi. Şu anda tüm planları gözden geçirdiğimiz bir aşamadayız ve bu planları yeni yılın ilk aylarında Hollanda ile paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Eurovision Şarkı Yarışması önümüzdeki Mayıs ayında Ahoy Rotterdam’da gerçekleştirilecek. Koronavirüs nedeniyle yarışmanın nasıl yapılacağı henüz belli değil. Yaratıcı ekip daha önce biri izleyicisiz olmak üzere dört farklı senaryo üzerinde çalıştığını söylemişti.

Önümüzdeki yılın ilk aylarında 65’inci Eurovision şarkı yarışmasının şekline karar verilecek.

Source: welingelichtekringen.nl

About The Author

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *