TRT’de Eurovision programları yayınlanacak mı?

0

TRT’de Eurovision’un eski programları yayınlanacak mı?

Geçirdiğimiz bu zor dönemlerde TRT yayın akışını güncellemeye devam ediyor ve eski dizileri veya programları yayınlıyor. Bizde ekip olarak TRT’nin daha önce yayınladığı Eurovision ile ilgili programları ve yarışmaları hatta 16 Mayıs akşamı yayınlanacak olan “Eurovision: Europe Shine a Light” programının yayınlaması için TRT ile iletişime geçtik.

TRT’nin Genel Sekreter Yardımcısı ve İletişim Departmanı sorumlusu olan Masum Ekinci’nden bu konu ile ilgili geri dönüş aldık.

“Bu zor günlerde vatandaşlarımızın evde kaliteli zaman geçirebilmeleri için TRT olarak yayın akışlarımızı yeniledik; içerikleri zenginleştirdik. Belirtmek isterim ki, siz izleyicilerimizin her türlü fikri bizler için çok kıymetli.

TRT aracılığıyla daha önce yayımlanan Eurovision ile ilgili program ve yarışmaların tekrar ekrana getirilme talebiniz ilgili birimlere iletilmiştir. Arkadaşlarımız bu konu üzerine bir çalışma gerçekleştirecekler.”

Önümüzdeki yıllarda Eurovision’a yeniden bir katılım olacak mı?

Masum Ekinci, TRT’nin Big 5 (büyük beşli), 50% halk ve 50% jüri oylaması ve yarışmaya katılım maliyetinin yüksek olduğu için katılmadığını açıkladı. Bu şartları Avrupa Yayın Birliği’ne (EBU) ilettiklerini ve adil ve dengeli bir sistem kurulursa yeniden katılacaklarını da sözlerine ekledi.

TRT 2013 yılından beri Eurovision’a katılmıyor ve yayınlamıyor.
Source: TRT

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir