San Marino: Senhit’ten Sertab Erener cover çalışması

0
senhit

Senhit’ten Sertab Erener cover çalışması

2011, 2020 ve 2021 San Marino temsilcisi Senhit ‘Freaky Trip To Rotterdam’ adlı bir proje başlattı. Başarılı şarkıcı Mayıs 2021 tarihine kadar her ay bir Eurovision şarkısına cover çalışması yapacak.

Senhit ilk olarak geçtiğimiz ay 2014 Beyaz Rusya temsilcisi Teo’nun “Cheesecake” adlı şarkısına cover yapmıştı. Bu ay ise 2003 yılında ülkemize zafer getiren Sertab Erener’in “Everyway That I Can” adlı şarkısına cover yaptı.

“Yaptığımız her video bir provakasyon”

Senhit şarkıya çekilen klip ile ilgili bilgiler verdi.

“Yaptığımız her bir video bir çeşit provakasyon,çünkü Luca ile beraber bizi takip edenleri sadece etkilemek değil aynı zamanda bir ilham etkisi yaratmak istedik. Bu durumda video da pek çok karaktere yer verdik; Marilyn Monroe’dan Büyük Diktatördeki Charlie Chaplin’e kadar. Peri masallarındaki her bir karakteri gözlemleyerek bize ve çocuklara anlatmak istedikleri yeni büyülü dünyaları gördüm, Hugh Hefner kostümü giyerek vücut algısını yıkmak istedim. Bu parlak dünyada mutlaka “Every Way That I Can”e de yer vermeliydik, böylece tekrar kendimiz olma özgürlüğünü kazanabilirdik.”

Cover çalışmasının klibi ise Luca Tommassini yönetmenliğinde çekildi. Tommassini klip ile ilgili konuştu.

“Bu video, toplumumuzun gizlediği demokrasi ve eşitlik imajına bir yansımadır,ayrımcılık yapan insanların başı dik yürümesine izin veriyoruz. Güvenlik açığını ve kusurlarını gösteren bir Hollywood’dayız. Marilyn Monroe’nun Amerikan Rüyası ve Madonna, bize çocukken anlatılan masallar, Hugh Hefner’ın Playboy illüzyonu hepimize tek bir şekilde yansıtılmaktadır: insanların takip etmesi için mükemmel bir görüntü oluşturma diktatörlüğü.”

Luca Tommassini daha önce Hande Yener ve Kenan Doğulu ile çalıştı.

Mayıs ayında Senhit ile bir röportaj gerçekleştirmiştik.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir