San Marino: Senhit’in şarkıları yayınlandı

0

Senhit şarkılarını yayınladı!

Dün 65. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu Senhit’in temsil edeceği açıklanmıştı. Bugün ise iki şarkısı yayınlandı.

Senhit “Freaky” ve “Obsessed” adlı iki şarkı hazırladı. Senhit’in hangi şarkıyla Eurovision’a katılacağına sizler karar vereceksiniz. Cumartesi sabah 11.00’den (TSİ) itibaren 8 Mart Pazar gece yarısına kadar Senhit’in resmi sitesinde oylama yapılacak. Oylamayı kazanan şarkı Pazartesi günü Eurovision’un Youtube sayfasında yayınlanacak.

Şarkıları dinlemek ve oy kullanmak için BURAYA tıklayın.

SENHİT KİMDİR?

Eritre kökenli olan Senit Zadik, Bologna’da doğdu ve İtalya ile San Marino arasında bir çocukluk dönemi geçirdi. Sanatsal çıkışı İsviçre’de Andreas Koeneche başkanlığındaki Şöhret müzikali (1999-2000) ile gerçekleşti ve kısa süre sonra iş birliklerini Massimo Ranieri gibi prestijli yazarları içerecek şekilde genişletti. 2001-2002 sezonu onu Walt Disney Studio’nun Julie Taymor başkanlığında imzaladığı Aslan Kral’da Nala’nın başrolü olarak Almanya’daki başarısını kutlayan müzikalin kahramanı olarak gördü.

Mayıs 2006’da Senhit, İtalyan diskografisi dünyasına ilk kez adı SENIT olan bir albümle yaptı. Gaetano Curreri ve Saverio Grandi yönetimindeki albüm binlerce kopya sattı. Kasım 2009’da Senhit ilk kez TV kişiliği olarak öne çıktı. Senhit’in VJ olarak görev yaptığı günlük yayınlanan bir program olan HIPHOPTV’deki Kentsel Grafikler programında sunum yaptı. Son zamanlarda, Senhit yeni İtalyan singlelarını piyasaya sürüyor ve Avrupa-Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kulüplerde sahne alıyor.  Son öne çıkan parçaları Un bel Niente ve Dark Room.

2011 yılında San Marino’yu Eurovision’da “Stand By” adlı şarkısıyla temsil etti fakat finale yükselemedi.

Source: RTV
Photo by: RTV

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir