Rotterdam Belediye Meclisi, 2021 için ek masrafları karşılamayı onayladı!

0

2021 Eurovision için gereken destek sağlandı!

2020 Eurovision’un iptalinden sonra Rotterdam belediye meclisi, 2021 Eurovision’un Rotterdam’da gerçekleşmesine karar verdi ve gereken fon desteği sağlandı.

Rotterdam Belediye Başkani Ahmed Aboutaleb, Rotterdam kentine 2021’de de rekabete ev sahipliği yapmanın 6.7 milyon avroya mal olacağını açıkladı. Belediye meclisi bugün bu ek masrafların karşılanıp finanse edilemeyeceği konusunda oy kullandı.

Rotterdam belediye meclisi, gelecek yıl Rotterdam’daki Eurovision Şarkı Yarışmasına bir kez daha ev sahipliği yapmak üzere 6,7 milyon avroluk ek fon sağlamayı onayladı.

2021 Eurovision için önerilen tarih ise 11-13-15 Mayıs 2021 oldu. Ancak EBU, Hollanda’nın 2021 yılındaki ev sahipliğini onaylaması gerekiyor.

VVD partisinin danışmanı Dieke Van Groningen Eurovision 2021 fikrini desteklediğini söyledi fakat elbette Koronavirüs tehditine de temkinli yaklaştıklarını dile getirdi.

“Bunu aklınızda tutun, bence Eurovision sene de bir kereden daha fazla yapılmalı. Aşı konusunda oldukça ümitliyim. Elbette bunu görecek kristal bir kürem yok ama bu tehditi atlatabileceğimizi hissediyorum ve insanlara korku senaryoları anlatmanın lüzumu yok dedi.”

Source: nu.nl
Photo by: AVROTROS

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir