July 20, 2024
Eurovision 2020 Romanya

Romanya’yı Roxen temsil edecek!

Romanya’yı Roxen temsil edecek!

Romanya’yı yeniden Roxen temsil edecek!

Geçtiğimiz haftalarda Roxen 2021 yılında yeniden Romanya’yı temsil edeceğini açıklamıştı. Devlet kanalı TVR bu sabah resmi bir açıklama yaparak 2021 yılında yeniden Roxen’i seçtiklerini açıkladı.

Konuyla ilgili delegasyon başkanı Liana Stanciu bir açıklama yaptı.

“Rumen televizyonu, Roxen’in 2021 yılında Eurovision gibi prestijli bir yarışmada ülkeyi tekrar temsil etmesi için organizatörlerin resmi onayını bekledi ve Global Records’daki partnerleriyle görüştükten sonra Roxen’in ülkeyi tekrar temsil edeceği kesinleşti. Bu sebeple de, Ulusal Seçim 2020’yi organize etmek için harcanan kaynaklara aynı zamanda da Roxen’e verilen güven oyuna saygı göstermekten memnuniyet duyuyoruz. Bugün başka bir anormal durumu yaşıyoruz, bu yüzden Eurovision bir sonraki sene kalbimiz de başka bir güçle yeniden şekillenecek. Eminim Roxen, seçilen şarkı bunu yapma fırsatına sahip olmasa bile, tavır, ses ve mevcudiyetle Avrupa’yı etkileyebilir. Sevilse de sevilmese de iyi bir müzik dinleyicisinin görmezden gelemeyeceği başka bir şarkı ile geri döneceğiz.”

Roxen 2021 yılında yeniden Romanya’yı temsil edeceği için mutlu.

“Bu haberi sevinç ve duygu ile aldım ve herkese güvenleri için teşekkür etmek istiyorum. Bu projenin ne kadar özveri ve çalışma gerektirdiğini zaten biliyorum, bu yüzden programımı Eurovision 2021’de Romanya’yı temsil etmeye devam etmeye hazırım. Organizatörler “Alcohol You” şarkısını söylememe izin vermeyeceği için üzgünüm. Şarkımı çok seviyorum, ama fırsatım olduğunda zaten hep şarkı söyleyeceğim. Eurovision 2021 için işe geri dönüp en iyi şarkıyı üretmek için sabırsızlanıyorum!”

2021 Eurovision şarkısının seçim formatı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Source: eurovision.tvr.ro
Photo by: Ştefan Dacian Foldi