Oylama sistemi değiştirilmeyecek!

BENZER HABERLER

Oylama sistemi değiştirilmeyecek!

Yunanistan devlet kanalı ERT’nin Uluslararası İlişkiler Direktörü Bayan Maria Koufopoulou geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın temsilcisini nasıl seçeceği ve Eylül ayında yapılan Eurovision toplantısı hakkında ayrıntılı bir röportaj verdi.

Koufopoulou, Yunan yayın kuruluşu ERT’nin önümüzdeki yılki yarışma için Yunan katılımcısını nasıl seçeceklerine henüz karar vermediğini belirtti. Ancak yayıncının ulusal bir final veya dahili bir seçim için açık olduğunu belirtti.

Görüşme sırasında Koufopoulou, Eylül ayında farklı delegasyon üyelerinin yer aldığı bir toplantı yapıldığını da belirtti. Toplantıda, yayıncıların mevcut oylama sistemini korumak isteyip istemediklerini veya değiştirmek isteyip istemediklerini oylayabilecekleri bir oylama yapıldı. Bazı farklı oylama sistemleri masadaydı, ancak Koufopoulou’ya göre, delegasyonların %80’i mevcut %50 jüri %50 halk oylama sistemini tutmaya karar verdi.

“Delegasyonların %80’i oy sistemini değiştirmemek için oy kullandı. Atölyeye iki meslektaşımla birlikte katıldım ve EBU üyelerinin mevcut oylama sisteminden memnun olup olmadıkları sorusu vardı.”

Jüri oylamasında son yıllarda yapılan yanlışlıkların artmasından sonra ortaya çıkan olası yeni oy kullanma yöntemiyle ilgili tartışmalar yaşandı. Ancak EBU, büyük olasılıkla, delegasyonların çoğunluğunun nasıl olduğu konusunda tatmin olduklarından oylama sistemini koruyacaktır.

Source: Sputniknews.gr
Photo by: Andres Putting


Facebook


Twitter


Instagram

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,027TakipçiTakip Et
2,390AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER