Moldova’yı yeniden Natalia Gordienko temsil edecek

0

Natalia Gordienko Eurovision yolcusu!

65. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Moldova’yı yeniden Natalia Gordienko temsil edecek.

Natalia Gordienko Instagram profilindeki biyografisini güncelledi ve “Eurovision 2021’deki Moldova temsilcisi” yazdı. Böylece Natalia’nın yeniden Moldova’yı temsil edeceği onaylanmış oldu.

Natalia’nın Haziran ayında yerel bir radyo istasyonu tarafından yeniden katılacağı iddia edilmiş Dimitris Kontopoulos, Philipp Kırkorov ve Fokas Evangelinos’un yönettiği Dream Team ile yeniden bir sözleşme imzalayacağı açıklanmıştı.

NATALIA GORDIENKO KİMDİR?

Gordienko 11 Aralık 1987 tarihinde Chişinau’da doğmuştur. Ukrayna asıllıdır. Natalia okul korosunda şarkı söyledi, müzik okulunda piyano çaldı ve on yıl boyunca okulunun dans topluluğunda dans etti. 15 yaşındayken, şarkı yarışmalarına katılmaya başladı. 2005 yılında Gordienko Millennium müzik grubunun şarkıcısı olmuştur. 2005 yılında yapılan Moldova Ulusal Finaline Millennium grubu ile katılmış, yarışmada 3. olmuştur. Millennium grubu 2005 yılında Romanya’da yapılan Golden Stag Uluslararası yarışmasına davet edildi.

2009 yılında, DJ Star olarak adlandırdığı bir proje başlattı. Ödülünü kazandı, fakat DJ tecrübesi olmadığından eğitimler almıştır. 2010 yılında ilk albümü Time’ı ve 2011’de Cununa de flori albümünü çıkardı. 2015 yılında Gordienco, Fly Records’tan Tudor ve Dan’ın Fly Project isimli şirketleriyle anlaşma imzalayarak yeni single’ı “Summertime” ‘i yayınladı.

2006 yılında Atina şehrinde düzenlenen 51. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Moldova’yı Arsenium ve Connect-R ile birlikte “Loca” adlı şarkıyla temsil etmiş, yarışmada 20. olmuştur.

Photo by: NG

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir