Macaristan Eurovision’a katılacak mı?

0

Macaristan Eurovision’a katılacak mı?

Milliyetçi muhafazakar ‘Magyar Demokrata’ adlı dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Bencsik András, Eurovision’u eşcinsel protesto gösterisi olarak tanımladı.

Bir süredir Macaristan’ın Eurovision’dan çekileceği konuşuluyor. Macar basını, ülkenin Eurovision’da yer almayacağını yazsa da devlet kanalı MTVA, konu ile ilgili çekimser davranıyor.

Pazartesi günü bir televizyon programına konuk olan Bencsik András ise, Macaristan’ın artık Eurovision’a katılmayacağı haberi üzerine şaşırtıcı açıklamalar yaptı ve Eurovision’u eşcinsel bir filo gösterisi olarak tanımladı.

Bencsik, “Bizim dahil olmamamız gerçeği”, zihinsel sağlık sorunlarına yol açması nedenleriyle de memnuniyetle karşılandı, çünkü birçok genç, bu yarışmanın 18 yaş altı bireyler için olduğunu düşünürken, travestiler ve sakallı kadınların çığlık atması halkın zevkini mahvediyor.” dedi. Ayrıca Conchita Wurst’un iğrenç, zoraki ve propagandacı olarak nitelendirdiği performansının Eurovision’u her zamankinden daha marjinal hale getirdiğini iddia etti.

Programın diğer konuklarından gazeteci László Szentes Zoldi ise bu konuyla ilgili ‘’Eğer gelecekte de Eurovision’da bu içerikler olacaksa, Eurovision’a gitmeyeceğiz. Pek çok kişi ise ‘Quimby’ grubunu Eurovision’a gönderme konusunda çalışma yapılması gerektiği fikrinde. Bir zamanlar yarışmaya katılıyorduk çünkü mantıklı bir gerekçemiz vardı fakat şu an aynı gerekçeyi göremiyoruz.” dedi.

Source: hvg.hu
Photo by: Andres Putting


Facebook


Twitter


Instagram

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir