Litvanya: The Roop 2021 Eurovision’a gitmiyor!

0

The Roop 2021 yılında Eurovision’da yer almayacak!

Litvanya devlet kanalı LRT genel müdürü Gytis Oganauskas, bu sabah yaptığı açıklamada The Roop’un 2021 yılında yeniden Eurovision’a katılmayacağını açıkladı.

Oganauskas yaptığı açıklamada, The Roop’un hali hazırda yapmış olduğu emeği çöpe atmadan ve böyle bir fırsatı da kaçırmasına izin vermeden bir çözüm aradıklarını dile getirdi.

“On Fire” yarışmayı kazanabilecek favorilerden biri olduğu için yaşanılan durumdan üzüntü duyuyoruz. Bu nedenle geleneksel olmayan bir karar aldık yeni bir ulusal final düzenlemeye karar verdik ve The Roop’a doğrudan final hakkı vereceğiz.”

Bu karar hakkında yorum yapan The Roop’un solisti Vaidotas Valiukevičius, grubun seneye yer alıp almayacağını henüz bilmediklerini söyledi.

“Ulusal finali kazanalı sadece 1.5 ay oldu. Her şey çok ama çok hızlı gelişiyor. Tekrar düşünüp kararımızı sonrasında açıklayacağız.”

LRT yaptığı açıklamada ayrıca gruba 20.000 Euro bir ödeme yapacaklarını belirtti. Ulusal finalde oylamalardan toplanan bu miktar yarışma iptal olmasaydı Mayıs’ta Rotterdam’da sahneye hazırlık için kullanılacaktı.

Source: lrt.lt
Photo by: Paulius Zaborskis

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir