Vasil Garvanliev Rotterdam yolcusu

Kuzey Makedonya devlet kanalı MRT bugün 2020 Eurovision temsilcisinin Vasil Garvanliev olduğunu açıkladı.

Vasil, geçen yıl Tel Aviv’de yapılan Eurovision’da Tamara Todevska’nın Eurovision ekibinin yedek vokalisti olarak yer aldı.

Vasil Eurovision ile ilgili açıklamalar yaptı. “Ülkemi Rotterdam’daki Eurovision’da yer almaktan onur duyuyorum ve tüm deneyimimi ve bilgimi Avrupa çapında insanların kalbine dokunacak büyülü bir yolculuk yaratmak için sabırsızlıkla bekliyorum.”

Vasil’in şarkısı ise yakın bir tarihte yayınlanacak.

Vasil Garvanliev kimdir?

Vasil Garvanliev müzik yolculuğuna 7 yaşında başladı ve Kuzey Makedonya’nın en popüler çocuk festivallerinde sahne aldı. Kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve burada kariyerine Chicago Çocuk Korosu’nda solist olarak devam etti.

Çocuk pop yıldızından dünya çapındaki müzik festivallerinde 50’den fazla operatöre ve resitale ve dünyanın en üretken sanatçılarından bazılarıyla işbirliğine kadar Vasil’in hayattaki sloganı basittir: ”Kelimeler nerede olursa olsun, şarkı söyleyin.”

2018’de Kuzey Makedonya’ya döndüğünden bu yana, Vasil son derece başarılı 3 single yayınladı: Gjerdan (Kolye), Patuvam (Seyahat) ve Mojata Ulica (My Street). Kasım 2019’da yerli Strumica’daki ilk solo konseri satıldı ve dünyanın dört bir yanındaki geniş müzik deneyimini sergiledi.

Source: Eurovision.tv
Photo by: MRT

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir