Fransa: Tom Leeb Kültür Bakanı’na yanıt verdi!

BENZER HABERLER

Tom Leeb Kültür Bakanı’na yanıt verdi!

Sud Radio’ya konuk olan 2020 Fransa temsilcisi Tom Leeb Eurovision ve şarkısı ile ilgili açıklamalar yaptı.

Covid-19 nedeniyle iptal edilen 65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın yerine 16 Mayıs’ta yapılacak olan “Europe Shine A Light” televizyon programı ile ilgili bilgiler verdi.

“Her aday otuz saniyelik bir konuşma yapacak. Sonra 41 ülkenin şarkısının bir özeti yayınlanacak ve birlikte şarkı söylenecek. 41 ülke ile aynı anda bir ekran paylaşımı olacak. Herkesin bir araya geldiği bir akşam olacak, amaç Avrupa birlik ve beraberliği hakkında olumlu bir mesaj göndermek, aynı zamanda rekabeti bir kenara bırakıp sevgi mesajı göndermekte amaç olacaktır.”

“Mon Alliée” adlı şarkısını eleştiren Fransa Kültür Bakanı’na yanıt verdi. Fransa Kültür Bakanı Franck Riester, şarkı için “Kulaklarımı tırmaladı.” ifadelerini kullanmıştı.

“Ben ve Fransa televizyonu şarkı ve sözleri üzerinde anlaştığımızda, İngilizce sözlerin olması için tartıştım. İngilizce’nin evrensel bir dil olduğunu düşünüyorum evrensel bir konu olan sevgi hakkında konuşuyoruz ve her şeyden önce Avrupa için bir yarışma, sadece Fransa için değil. Fransa’nın Fransa’ya oy veremeyeceğini bilerek, diğer şarkıları keşfeden ve oy kullanacak diğer ülkeler için kıstaslar olması konusunda ısrar ettim.”

“Eurovision’daki şarkı dilin yanlış bir tartışma olduğunu düşünüyorum.”

“Bence Eurovision’daki şarkı dilinin kavramı yanlış bir tartışmadır. Son on yılda kazanan tüm ülkelerde İngilizce şarkılar vardı ancak Kültür Bakanı’nın görüşüne tamamen saygı duyuyorum, Söylediklerini dinledim, ilgi de Fransız halkını tatmin etmekti.”

Tom Leeb 2021 yılında yeniden Fransa’yı temsil edecek mi?

“Bu sadece benim alabileceğim bir karar değil. Daha 14 ay var ne ben ne Fransa televizyonu bir şey söyleyebilir. Bunu istiyorum, harika bir fırsat, ama çok fazla şeye bağlı…”

Source: Sudradio.fr
Photo by: Arno Lam - FTV


Facebook


Twitter


Instagram

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
16,504TakipçiTakip Et
2,790AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER