July 24, 2024
Destination Eurovision Eurovision 2020 Fransa

Fransa: Temsilci ulusal final ile belirlenecek

Fransa: Temsilci ulusal final ile belirlenecek

Fransa temsilcisini ulusal final ile belirleyecek.

France Télévisions eğlence müdürü ve delegasyon başkanı Alexandra Redde-Amiel, Destination Eurovision yerine başka bir formatla temsilcinin seçileceğini açıkladı.

“Ulusal final, France Télévisions tarafından üretilecek. Nihai konsept üzerinde çalışıyoruz. Bölgesel bir şehirde bir arenada gerçekleşecek.”

Jüri ve halk oylamasının yer alacağı ulusal finalde halk oylaması için şu anda oylama sisteminin nasıl olacağı veya jüri oylamasında kaç kişinin yer alacağı henüz bilinmiyor.

Başvurular 29 Haziran’da başlayacak.

Ulusal final için başvuruların 29 Haziran’da başlayacağı açıklandı ancak henüz kriterler belirlenmedi. Şimdilik şarkının üç dakika olması gibi Eurovision’a benzer kriterler yer alıyor.

“Herkesin potansiyel bir aday gibi hissetmesini istiyoruz. Eurovision markasını canlandırmayı hedefliyoruz. Güçlü bir marka, birlik olmanın, paylaşmanın sembolü ve bu dönemde buna ihtiyacımız var.”

Madame Monsieur ve Bilal Hassani ‘Destination Eurovision’ adlı ulusal final ile seçilmişti. Geçtiğimiz gün Tom Leeb Eurovision’a katılmayacağını açıklamıştı.  

Source: 20 minutes