Fransa Kültür Bakanı Franck Riester Eurovision ile ilgili konuştu

0

Fransa Kültür Bakanı Eurovision ile ilgili konuştu

65. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Fransa’yı “The Best In Me” adlı şarkısıyla temsil edecek olan Tom Leeb’in şarkısına eleştiriler gelmeye devam ediyor. Eurovision şarkısının Fransızca olmaması birçok televizyon programlarında ve sosyal medyada eleştiriliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Fransa Kültür Bakanı Franck Riester, şarkı için “Kulaklarımı tırmaladı.” ifadelerini kullanmıştı. Dün katıldığı bir radyo programında ise Tom Leeb için “Eurovision için destekliyorum.” dedi ve şunları ekledi.

”Böyle bir yarışmada, sonunda kaybetmek anlamına gelse bile şarkının söylendiği dilin Fransızca olduğundan emin olmalıyız.

Açıkçası İngilizce şarkı söyleyen Fransız sanatçılar var ve çok iyi, ama nihayetinde uluslararası bir yarışma olan Eurovision için Fransa’nın temsilcisi olduğunda, gururla ve yüksek sesle Fransızca söyleyelim şarkıları! Fransızları savunmak sevimsiz değil, bizi bağlayan şey kalbimiz. Fransızların savunulmasına karşı duruşumuzu bozmayalım.”

Kültür bakanı açıklamalarına “Bu Tom Leeb’in sorumluluğu değil.” diyerek devam etti:

“Bu, Fransa Televizyonları’nın sorumluluğudur. Şu anda ekibimle birlikte çalışmak, Fransızca şarkıları söyleyen şarkıcıları seçmek için Fransa Televizyonlarının ne şekilde zorunlu kılınabileceğini görmek, çabalamamın asıl nedenidir.”

Source: people.bfmtv.com

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir