Eurovision kuralları değiştirildi!

0

Eurovision kuralları değiştirildi!

Eurovision Şarkı Yarışması’nın kuralları, sadece bir yıllığına değiştirildi. Avrupa Yayın Birliği’nin referans grubu vokallerin daha önce kaydedebileceğini açıklandı.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın 2021 kuralları, Yarışma yönetim kurulu olan Referans Grubu tarafından onaylanmış ve gelecek yılki yarışmaya katılmak isteyen EBU üyelerine dağıtılmıştır.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın sürdürülebilirliğini sağlamak adına alınan önlemlerin bir parçası olarak, bir yıllık deneme süreci esasına dayanarak vokallerin (armonilerin) destek hattından kaldırılmasına karar verdi. Değişimin arkasındaki fikir, katılımcı yayıncılara yeni yaratıcı fikirler keşfetme, 2021 için daha küçük bir heyetle seyahat etme ve ev sahibi ülkeye teknik yüklerini azaltma imkanı sunmaktır.

Ayrıca şarkı yazar ve yapımcılarının eserlerini orijinal bestelerine olabildiğince en yakın versiyonlarıyla sunmalarına ve en önemlisi de yarışmanın zamana bağlı olarak ilerlemesini sağlar.

Vokal kayıtları tamamen isteğe bağlı olacaktır. Delegasyonun her bir üyesi sahnede yer alabilir ve vokallere de yer verilebilir. Ayrıca canlı ve kayıttaki vokallerin bir kombinasyonu da kabul görebilir. Şarkı da esas melodiyi yaratan vokallerden dub kullanımına kadar bütün ana öğeler gene sahne de canlı olarak yer almalıdır.

Source: Eurovision.tv
Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir