Eurovision filmi 26 Haziran’da yayınlanacak

0

Eurovision filmi 26 Haziran’da yayınlanacak!

Netflix’in Eurovision severler tarafından merakla beklenen “Eurovision: The Story of Fire Saga” (Eurovision: Ateş Efsanesinin Hikayesi) adlı filminin 26 Haziran’da yayınlanacağı açıklandı. Film Will Ferrell tarafından yazıldı.

Will Ferrell, Graham Norton’un BBC’de sunduğu televizyon programına konuk oldu ve filmin 26 Haziran’da Netflix’te yayınlanacağını açıkladı. Netflix’in yayınladığı bilgilere göre film 120 dakika sürecek ve komedi tadında olacak.

Geçtiğimiz gün filmini ilk şarkısı olan “Volcano Man” yayınlanmıştı.

Oyuncu Will Ferrell, 2018 yılında; 1999 yılından beri hayranlıkla izlediği Eurovision’un bir komedi filmini yazmaya karar verdi. Filmin senaryosunu Saturday Night Live’ın eski senaristi Andrew Steele ile birlikte yazdı. Filmin yapımcılığını ise David Dobkin üstlendi. Ferrell, 2014 ve 2018 yıllarında Eurovision’u yerinde izleme fırsatı buldu. 2018 yılında kulise girerek temsilciler ile konuşma fırsatı buldu.

Filmin özeti

“Gelecek vadeden müzisyenler Lars ve Sigrit’e hayatlarının fırsatı sunulur ve dünyanın en büyük şarkı yarışmasında ülkelerini temsil etmeleri istenir. Böylece ikili, hayal etmeye değer bulduğumuz şeylerin, uğurlarında savaşılacak şeyler olduklarını kanıtlama şansı yakalar.”

İddialı oyuncu kadrosu yer alıyor!

İddialı oyuncu kadrosu gizli tutulmaya çalışılsa da Will Ferrell ve Rachel McAdams, iki yetenekli İzlandalı müzisyenler olan Lars Erickssong ve Sigrit Ericksdottir’i bu filmde oynayacaklar. Bu iki başrol, dünyanın en büyük müzik yarışması olan Eurovision Şarkı Yarışması’nda ömür boyu ülkelerini temsil etme fırsatı buldular. Pierce Brosnan ise Will Ferrell’in babası rolünü oynayacak. Demi Lovato İzlanda’nın en iyi şarkıcılarından Katiana’yı canlandıracak. Sevilen oyuncu Dan Stevens ise Rusya temsilcisi Alexander Lemtov’u canlandıracak. Ayrıca Natasia Demetriou ve Elina Alminas kadroda yer alacak.

Dünyaca ünlü yıldızlar dışında İzlandalı oyuncular arasında Ólafur Darri Ólafsson, Bjorn Hlynur Haraldsson, Nína Dogg Filippusdóttir ve Jóhannes Haukur Jóhannesson yer alacak.

Filmde İzlanda ve Rusya dışında ülkeler yer alacak mı bilinmiyor. Konu ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı.

Çekimler nerede gerçekleşti?

Basından edilinen bilgilere göre film üç ülkede çekildi. İzlanda (Húsavík), Birleşik Krallık (Londra), İskoçya (Edinburgh) ve İsrail (Tel Aviv). Film çekimlerinin çoğu Tel Aviv’de gerçekleşti. Demi Lovato’nun yer aldığı sahneler Londra gerçekleşti.

Filmde Eurovision yıldızları da yer alacak!

İsrail devlet kanalı KAN, bazı sahnelerin 2019 Eurovision sırasında çekildiği ve Netta’nın da görüldüğünü açıklamıştı. Salvador Sobral katıldığı bir televizyon programında çekimler için Edinburgh’a gittiğini ve bir sokak müzisyenini canlandırdığını belirtmişti.

Ne zaman yayınlanacak?

Filmin 26 Haziran’da yayınlanacak. Film Türkiye’de dahil olmak üzere Netflix’in bulunduğu bütün ülkelerde yayınlanacak. Netflix, 2019 ve 2020 Eurovision’un yayın haklarını da satın almıştı.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir