Eurovision 2020: Sunucular belli oldu!

0

2020 Eurovision sunucuları belli oldu!

Mayıs ayında Rotterdam’da gerçekleşecek olan 65. Eurovision Şarkı Yarışması’na Chantal Janzen, Edsilia Rombley ve Jan Smit ev sahipliği yapacak. Sunucular 3 şovu sunacak ve Greenroom’da (Yeşil oda) yarışmacılar ile konuşacak.

2020 Eurovision’un baş yapımcısı Sietse Bakker “Sunuculara karar verirken, her şeyden önce büyük bir sahne deneyimi olan 3 kişiyi seçtik. Ayrıca kariyerlerine şarkıcı olarak başlamışlar.” dedi.

Chantal Janzen

Chantal 1979 yılında Teğelen’de doğdu ve Amsterdam Sanat Üniversitesi’nde okudu. “Tarzan”, “Petticoat” ve “Hij gelooft in mij” müzikallerinde yer alarak tanınmaya başlandı. Ayrıca birçok  ünlü filmde rol aldı. Chantal, Televizyon kariyerine 2008 – 2010 yılları arasında “Gouden Televizier-Ring Gala” ödül törenini sunarak başladı. Chantal Janzen, 5 kez en iyi televizyon sunucusu ödülünü kazandı.

Sietse Bakker, “Chantal Janzen, Hollanda’da televizyon eğlencesi alanında en yetenekli sunuculardan biri. Eurovision Şarkı Yarışması açıkça bir kamu yayıncısı formatı olsa da, dış yayın yayıncısı yeteneklerine açılmayı ve ülkemizin en iyisini Avrupa’ya sunmaya odaklanmayı seçtik” dedi.

Edsilia Rombley

1978 yılında Amsterdam’da doğan Edsilia. 1996 yılında Hollanda’da yayınlanan “Soundmixshow” adlı yetenek programını kazandı. 1998 yılında Eurovision’a katılarak yarışmayı dördüncülükle tamamlıyor. 2007 yılında Eurovision’a tekrar katılıyor daha sonra iki kez Hollanda’nın puanlarını sunuyor. “Beste Zangers” adlı yarışma programında sunuculuk yaptı. 2005 yılından bu yana 7 kez tiyatro turnesine çıkıyor. 2014 yılından bu yana her yıl “Ladies of Soul”da sahne alıyor. 2019 yılında “Eurovision In Concert” etkinliğinde sunuculuk yapmıştır.

Sietse Bakker: “Eurovision Şarkı Yarışması’na iki kez katıldı, puanları iki kez sundu, Edsilia, en özgün sunumcularımızdan biri. Eurovision fan topluluğu da onu kucakladı.”

 

Jan Smit

Şarkıcı Jan Smit 1985 yılında doğdu ve Völendam’da büyüdü. İlk başarısını 10 yaşında gerçekleştirdi. De Toppers ve KLUBBB3 adlı müzik gruplarında yer aldı. Jan Smit müzik kariyerine şu anda solo olarak devam ediyor. 2005 yılında hazırlayıp sunduğu “Gewoon Jan Smit” adlı televizyon programı Televizier-Ring ödülü kazandı. 2012 yılından beri “Beste Zangers” adlı televizyon programında sunuculuk yapıyor. Jan sadece Hollanda’da değil aynı zamanda Almanya, Belçiika, Avusturya ve İsviçre’de tanınan bir isim.

Sietse Bakker: “Jan Smit 9 yıldır Cornald Maas ile birlikte Eurovision’u yorumladı. Jan, Hollanda temsilcisini seçmekle sorumlu olan seçim komitesinin de sağlam bir üyesi oldu. Jan harika, otantik bir adam. Eurovision Şarkı Yarışması’nda sanatçılar ile kişisel bir etkileşim kurmak için tam da ihtiyacımız olan nitelikler.”

Source: Eurovision.tv
Photo by: NPO

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir