ben dolic sorularımızı cevapladı!

2020 Eurovision’da “Violent Thing” adlı şarkısıyla Almana’yı temsil etmesi bekenen Ben Dolic ile bir röportaj gerçekleştirdik. Sevilen şarkıcıya merak edilen soruları sorduk cevapladı. İptal edilen yarışma sonrası 2021’de yeniden ülkesini temsil edip edemeyeceği henüz belli değil.

– Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

7 yaşında şarkı söylemeye başladım ve daha sonra tüm gençliğim boyunca grup ve korolarda çaldım. Şovlar büyüdü ve 2018’de Almanya’daki O Ses’e katılımım benim için bir dönüm noktasıydı.

– İlk olarak 12 yaşında Got Talent’a katıldınız daha sonra buna benzer birçok yarışmaya katıldınız. Sizin için bu nasıl bir deneyimdi?   

Çoğunlukla olumlu. Her yarışmada çok şey öğrendim.

– Slovenya, İsviçre ve Almanya gibi ülkelerde yaşadınız. Üç farklı ülke, üç farklı kültür. Bunlar müzik kariyerinize neler kattı?  

Hepsi benim kariyerimde büyük rol oynadı. Her ülkedeki yapılar ve müzik sahneleri çok farklı, ama sonuçta hepsi müziği seviyor.

– 2016 yılında Sovenya ulusal finali “EMA”ya katıldınız. Buna katılmaya nasıl karar verdiniz?  

Bir grup olarak katıldık ve esas olarak şarkımızı ulusal düzeyde tanıtmak istedik.

– Almanya’nın Eurovision elemelerine nasıl katıldınız? Bize biraz bu süreçten bahseder misiniz?  

Londra’daki Eurovision için bazı şarkı yazma kamplarına katılmam istendi. Sonunda kimin kazanacağına karar veren bir jüri vardı. Son 20’de şarkının bir performansını yapmak zorunda kaldım.

– Bize biraz “Violent Thing” adlı şarkınızdan bahseder misiniz?

Şarkı, yapımcı Boris Milanov tarafından gösteriden biraz önce oluşturuldu. Bu, 2 kişinin sevgisi ve enerjisi ve bunun ne olursa olsun onları nasıl bir araya getirdiği hakkında.

– Bundan sonraki projeleriniz nedir?

– Şimdilik odaklandığım nokta, “Violent Thing” için mümkün olduğunca çok şey yapmaya çalışmak. Şarkıyı seviyorum ve umarım bu yıl ESC’de olmasa bile bu zor zamanda herkese biraz neşe getirebilir.

–  Eurovision iptal edildi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve sizi 2021 yılında tekrar görebilecek miyiz?

Tabii ki biraz hayal kırıklığına uğramış hissediyorum, ama bu doğru bir karardı. Bence sağlık her zaman önce ne olursa olsun gelir. Şu anda buna özel bir cevap veremiyorum ama eminim yakında öğreneceğiz.

– Son olarak bir mesajınız var mı?

Her birinize destek için teşekkür etmek istiyorum. Türk hayranlardan oldukça fazla mesaj aldım ve yazdıkları her şeyi takdir ediyorum. Bunu görmek güzel.

Türkiye’yi çok seviyorum! (Türkçe)

Bir sonraki röportajlar için takipte kalın!

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir